| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobrý den,
já mám zkušenost z mladšího věku. Syn byl ještě v porodnici jako jeden z posledních zaočkován proti tuberkuloze, novorozenecká vyrážka přešla v ekzém a ten zmizel po zavedení hypoalergení diety (mojí při kojení) velmi záhy. Kůže vydržela čistá až do 1. dávky hexavakcíny, nastalo výrazné zhoršení. Pak ještě doktorkou intenzivně doporučovaný prevenar, druhá hexavakcína - vše za naší sílící nervozity a vydatného přesvědčování doktorkou ve stylu "k přechodnému zhoršení může dojít, benefity jsou jasně větší". Rozvinul se generalizovaný ekzém na 100% těla (včetně očních víček, nosních dírek, prostě kompletně veškerá kůže), menší část mokvala a krvácela, i za maximálních dávek fenistylu a posunutě od půl roku Zyrtecu a po třetinách těla střídavě kortikoidech, jinak vystřídáno z kožního hlediska asi vše. V tomto stavu byl v 8 měsících na týden hospitalizován v Motole, kůži stabilizovali směsí kortikoidů a antibiotik, imunoložka přikázala dítě odstavit a převést na Neocate Advanced, IgE 5806. Do dvou let příliš netoleroal jinou stravu, pocitově jsem měla dojem poruchy pozornosti, ale celkově to bylo komunikativní dítě, ve spoustě oblastí někdy i dost výrazně dopředu. Pak jsme kolem dvou let přešli na běžnější stravu, na kůži nic, leč alergie běžěly dál a do tří let se rozvinula zřetelná diagnostikovaná PAS patrně s LMR. Znovu jsme zavedli přísnou dietu - GFCF - známé alergeny - + probiotika a doplňky, a stav se začal zázračně zlepšovat. Nyní má syn 5.5 roku a AS + nadprůměrnou inteligenci, dietu se snažíme povolovat, ale má dva druhy reakcí - buď kožní, nebo zhoršení projevů PAS. Už jsme jej dál neočkovali a ani nikdy nebudeme. U mladšího bratra jsme se v Očkovacím centru v Motole dohodli na rozložení očkování, v třech letech budeme očkovat Bivakcínou (černý kašel je zbytečný, při případné nákaze lze přeléčit antibiotiky, tetanus - při špinavém zranění s kontaktem krve a hlíny do dvou dnou se dostavit do větší nemocnice k protitetanovce atd.). Máme individuální očkovací plán.
Je to na osobním zvážení, poměr rizik očkování/neočování/částečného očkování. Já osobně už jsem velmi opatrná. Jestli chcete, klidně mi napište na mail.A každopádně držím palce, ať to (oba) dobře zvládnete:-)~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.