| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Říkám, dle mého je to pro ortodontisty nejjednodušší řešení - prostě si to chybějící místo udělají vytržením zubu. Já měla původně taky předkus - což byl vlastně důsledek úzké horní čelisti oproti spodní. Kdyby mi už tehdy řešila příčinu (úzkou horní čelist) a ne důsledek (předkus a nevejdoucí se zuby) tak by se předkus srovnal sám od sebe, jak by se čelist roztáhla.... jenže mě místo toho řešila ten důsledek - předkus (díky tomu mám nyní po rozšíření čelisti zuby vepředu jen tak tak přes sebe a nemám zákus) a chybějící místo pro zuby (trhání - teď by se tam zuby vešly). Ale ano, po jejím zásahu jsem vypadala lépe než před, zuby byly srovnané a vešly se do pusy, co na tom, že jsem začala mít problémy 10 let nato.......
Navíc brácha měl stejnou vadu a mohla jsem vidět v přímém přenosu, jak snadno bys e ta moje vada v pubertě vyřešila.... A já místo toho podstoupila operaci, byla měsíc na tekuté a 3 na kašovité stravě a jako bonus měla pár týdnů skoro centimetrovou mezeru mezi předními řezáky...

proto říkám, na trhání zdravých druhých zubů kvůli rovnání u dětí fakt bacha. radši zajít jinak a zjistit, zda to nejde bez trhání..... A pokud je třeba zuby trhat jen v jedné čelisti tak být o to víc podezřívavý, neb je divné, když to jedna čelist potřebuje a druhá ne - pak musí být různě rostlé, různě široké a je otázka, zda nemůže být i funkční problém ve skusu....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.