| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Martinado,
máme za sebou dvě puberty starších dětí a dvě u nás probíhají ~k~.
Dokonalí rodiče určitě nejsme a puberty našich dětí neprobíhají vůbec splavně a bez otřesů.
Každé naše dítě je jiné a jiná byla i jeho puberta...a jsou děti svěřovací (tam je to jednodušší - pomoct)a děti, ze kterých člověk nevypáčí nic.
U těch druhých (které navíc vykazují problematické chování) si myslím, že je potřeba se určitým nadstandardním způsobem zajímat, s kým se stýkají, co dělají ve volném čase, co sledují, k čemu tíhnou, co řeší a co je trápí atd...pokud je tam velká inteligence a navíc třeba přecitlivělost, je to podle mne hodně rizikové.

Naší mladší začala taková fat hnusná puberta nějak po 13. roce...naštěstí všechny rizikové aktivity na sebe aspoň zpětně práskla, protože je svěřovací a přijde se vždycky nechat ode mne zachránit :-), něco jsme zachytili včas. Proto jsem i tak nějak věděla, co a jak u jejích spolužáků, jaké mají názory, touhy, co preferují, co je pro ně důležité a jejich přístup k určitým věcem.
Přechází to postupně, začíná trochu moudřet a uklidňovat se a přistupoval k lidem a situacím jinak....věřím, že pokud člověk určité rizikové věci s dítětem "uhlídá" a zvládne a podpoří ho v tom pozitivním, že to tak nějak samo odezní.
Někteří spolužáci do toho "padají" až teď...tak doufám, že u nás je to nejhorší už za námi.
:-)

Podle mne u některých dětí to chce postřeh, zájem, zázemí a pevné nervy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.