| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dekuju.

Jmenovana dcera ted nedavno po par letech jmenovaneho vystupu se smichem vzpominala, a nadhodila, jak ja tedko... a ze se role vymenily. Ted prijde domu, obhledne situaci a zacne radit. Pak si vymenime pohled a zasmejeme se.

Vekem se pohled na ruzne veci meni. Ne vzdycky si to clovek uvedomuje, a vetsinou ani nema sanci to ukazat, protoze je ihned odkazan do sve stare role a nechce se mu nejak branit a vysvetlovat. Neumi to pojmenovat slovy a je tlacen do sve stare skatulky, chca nechca.

Veslijake situace vidime jen z jednoho pohledu. Nezname kontext, z jakeho duvodu to ci ono zaclo a z ceho ma rodic podvedome strach - konsekvence, okoli, kterym se podvedome citi nucen nejak jednat, prizpusobit, a i kdyz to jako dite treba vidime a chapeme, nevidime, jaky zpetny dopad by to eventuelne mohlo mit.

Co se mne osobne tyce, jsem presvedcena, ze mit ty 4 deti v CR, neobstala bych se svym liberalnim postojem k vychove, obhajovani toho ci onoho by mne natolöik postupne unavovalo, ze bych ustupovala a prizpusobila se, coz by na deti melo nejaky vliv. Tim myslim "co by tomu rekla...", "jak by to vypadalo" a pod, coz mi ve zdejsim prostredi je uplne jedno a resim dle sveho (s jinymi konsekvencemi, ze vsechno pak se muze vinit jen a jen mne). No, celkem to vyslo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.