| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ja si myslim, ze kazdy je nejak zalozeny a prijima ruzne veci ruzne, z cehoz pak vyplyva dalsi. Samozrejme, kdyz casto slysi nejakou kritiku, ze to na nej ma negativni vliv. Nejak se s tim nejakou dobu srovnava, ale pak uz je to az moc a uz na tom hleda nejakou tu pravdu, az to nekoho skoli, nekoho nastve, nekoho vyburcuje.

Muj muz byl nejstarsi z 8 deti. Jako nesjtarsi pochopitelne neomylny (=jeho nazor). Ja jedinacek, jako jedinacek pochopitelne jedinecna. (Coz jsem samozrejme porad dokola dokazovala jak okoli, tak sama sobe). Varit jsem neumela, nezajimalo mne to, na svete je plno daleko intresantnejsich veci, ze jo.
Muz prakticky ani nevedel, jaky je rozdil mezi panvi a kastrolem, coz mu ale vubec nebranilo v tom, aby mi VZDYCKY radil, jak treba zadelat na chleba, ktery jsem pekla dvakrat tydne a ktery se mi daril, 40 let - presto mi radil, jakzadelat, ac ho sam nikdy nepekl. Radil, jak delat omacku, pokazde, kdyz melo byt jidlo s omackou. Na chlebu vzdycky nejakou tuchybu nasel a opakoval prednasku, omacku vzdycky u stolu pred detmi sjel s prednaskou o tom, jak se omacka ma delat (sam ji obcas udelal - z pytliku...). Jelikoz ja neomylny jedinacek nemela zapotrebi se tim nejak trapim, ignorovala jsem to, vysledek byl akorat, ze jsem prestala varit jidla s omackou (ale on ji chtelk i k obalovanym rizkum). Naucila jsem se ho dost ostre usadit (=si uvar sam a pod).
A dusledky? Deti vyrustaly s vedomim, ze nesnasim kritiku =tatinek jim to pri kazde prilezitosti opakoval. Sam hlasal, ze pokud udela kdy nejakou chybu, tak se omluvi - a myslel to vazne, jenze nikdy nenazrel, ze by chyba byla na jeho strane. I ted, po 6 letech, kdy uz tu nezije, pokud se mu nedari, naznaci detem, ze kdybych ja bejvala.... A ja za ta cela leta nevidela, jak mne to postupne rozleptava - prichazi to tak pomaloucku polehoucku, ze by clovek to sebevedomi nejak vygumoval do niceho, aniz si je toho vedom.
Ale mam ho zpatky, bylo hluboce zakorenene.
Jenze to se dobre kazdemu radi, co ma dotycny delat, aby... Clovek sam vidi, ze nejak blba omacka neni duvodem k tomu, aby rozvratil rodinu. Je ovsem duvodem k tomu, ze zacne jecet a dostane se mu povesti hadave hysterky, coz je potom pricinou rozvratu z druhe strany.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.