| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Maminka by mela oko zn ovu zkontrolovat.
Ja jsem byla na operaci sedeho zakalu pred ca 5 lety. Vymenili mi cocku a okamzite jsem videla "normalne". Nove bryle jsem nedostala ani predepsane, na rizeni auta pouzivam 10 let satre, jinak nic.

Druhe oko se mi postupne horsi. V prosinci lonskeho roku jsem si ani neuvedomila,jak hrozne spatne vidim v seru. U ocniho, kam jsem prakticky sla s druhym okem kontrolovat, jak na tom sedy zakal je, zkonstatovali neco, co se prelozene nazyva "po-zakal" (nenasla jsem to nikde cesky na Internetu). Na to operovane oko jsem videla pouze "prskavky" - vsechno svetlo roztristene a zadne obrysy. Behem par dni jsem dostala cas na operaci laserem, kde ty rozmnozene bunky (=dle vysvetleni zbytky bunek ze zakalu, ktere se rozmnozily behem 5 let a branily ostremu videni toho oka) laser za 2 minuty odstranil - pri operaci jsem videla, jak "cvakaji" pryc a postupne rychle ubyvaji. Neumim to vysvetlit.
Na oko vidim bez problemu, druhe oko budu operovat koncem leta.

Lidi s operovanym okem/obema na sedy zakal v mem veku (=asi jako tvoje maminka) znam dost. Vetina je spokojena a vidi ihned po operaci daleko lepe. Jedna znama, ktera postoupila operaci sedeho zakalu par mesicu po mne, mela ale problemy celou dobu. Na stejnou operaci "po-zakalu" sla par mesicu po zakladni operaci a problemy ma porad, spatne na oko vidi. Jiny, ktery mel zakal a cocku mu vymenili z 8 na 2 dioptrie pri operaci, je velice spokojeny. Zrejme je to individuelni, jak kdo reaguje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.