| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Emo ~R^ Tos mi připomněla naši ruštinářku na VŠ. Ta byla zřejmě neochvějně přesvědčená, že k tomu, aby člověk dokázal používat cizí jazyk v praxi, musí umět gramatický pravidla (tedy odříkat, jak se kterej tvar vytváří). Ptala jsem se jí, jestli to musím umět odrecitovat, i když umím příslušný tvary bezchybně vytvořit (v tomhle případě šlo konkrétně o přechodníky, který se v odborným stylu v ruštině používají skutečně hojně). Ta dáma mi tvrdila, že to dokážu jen díky tomu, že to jsou slovesa, který znám, ale u neznámýho slovesa bych to umět nemusela. Jo, po deseti letech ruštiny potkám sloveso, který není podobný žádnýmu už známýmu. ~t~
U zkoušky na to samozřejmě došlo, inu použila jsem víceméně podvod: požadovaný pravidlo jsem si na místě odvodila a dáma byla spokojená. Dodneška lituju, že jsem jí to tehdy na férovku neřekla (samozřejmě poté, co mi do indexu zapsala zaslouženou jedničku).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.