| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kalali, ale tohle je právě to moje dilema. Zatím nedokážu přijmout názor, že někdo lhát musí a jinak to neumí. Jak víš, že je to vrozenou povahou, že to manžel i tchyně nemají dáno nedůslednou výchovou? Sama jsem jako dítě dost lhala (v předškolním věku), ale moje rodiče by nikdy nenapadlo svalit to na mou povahu. Že děti lžou to je běžné, ale nechávat je v tom, že se to dá tolerovat? Nejsem žádný policajt, syna přehnaně nekontroluju, ani se ho nesnažím načapat, ale když mi do očí řekne, že si ty tkaničky sám nezaváže, protože to sám neumí (ač už si je rok sám zavazuje), tak teda narazí.

Co se týče uvolnění a nechání věcí běžet podle dítěte, tak důsledně vyžaduji věci typu - plnění úkolů do školy, dopravu do školy, dochození do kroužků, které si vybral, chození spát v určitý čas (o víkendu později), přiměřené oblečení (i když občas ho nechám tak jak je, sám pozná, že mu bude zima/vedro).... Co netoleruji a dávám najevo, že takové chování není správné - lhaní, bytí, nadávání.... Vše ostatní bych řekla, že je na jeho rozhodnutí a vzájemné domluvě.

Co konkrétně myslíte tím uvolněním a necháním řídit stav věcí?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.