| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Žžena - dobře, vždyť já Ti názor neberu.
Taky znám spoustu lidí, co se hledají, jak blbí, ještě ve čtyřiceti a zkoušejí všemožná náboženství, zkouší nejíst maso, zkouší jíst hodně masa, zkouší různé životní styly...
Ale to není to, co máme se Zufi a dalšími na mysli.
Ale tos tu ostatně četla.
Překročit svůj vlastní stín je základ.

Jsem taky konzerva, ale Ty jsi teda větší - asi se Ti nechce moc přemýšlet nebo se bojíš, že by to bylo rouhání, což Ti taky neberu :-)

Kdybych to chtěla zobecnit stejně jako to děláš Ty, řekla bych, že lidé, kteří se snaží nechat se co nejméně ovlivnit religionistikou jako celkem a domnívají se, že jen jejich náboženství je to správné (nepřipouští možnost, že ta vyšší síla je jen jedna, jen různě interpretována dle času a lokality), aniž by se rozhlíželi okolo, jsou líní na hlavu.

Ono je to totiž právě strašně jednoduché - ať jde o jakékoli náboženství: tak a tak bylo psáno, tak a tak říkal náš kněz a připustit jiné možnosti znamená přemýšlet, což bolí.

Takže se pak stane, že nemůžu do místního kostela, protože kněz (kromě toho, že není pedagog a je zoufale nudný a bývalý vysoký komunistický hodnostář - ano, to mi taky dost vadí, vyznávat Boha a Marxe v jednom a ještě se tím živit :-) ) je tak ortodoxní, že když se před ním zmíníš o filipojakubské noci nebo vynášení Morany, jde sbírat klestí na hranici.

Jeho nejbližší spolupracovníci, kteří mu pomáhají udržovat kostel, je parta bývalých estébáků, pomocníků VB a svíčkových bab, přičemž celá ta parta asi 10 lidí leze 2-3x týdně do kostela, Pánubohu by paty ukousala, vykonávají rutinní katechismus, ale jakmile vytáhnou paty z kostela, pomluví živé mrtvé, zmlátí svou ženu(a když ta plačky a zboulovaná pravidelně dochází za knězem pro radu, vždy je nabádána k trpělivosti a poslušnosti), vyspí se s milenkou/milencem, zakopou živá koťata do země, zkopou psa a ještě stačí napráskat souseda, že si postavil arkýře bez povolení.

Ovšem v očích církve jsou to slušní a spořádaní křesťané.
O ničem nediskutují, o ničem nepřemýšlí, o ničem tedy ani nepochybují, natož aby zkoumali nějaké jiné verze a možnosti, poctivě chodí do kostela, poctivě vykonávají veškerou pobožnost a umí zpaměti všechny kostelní juchačky.
A takové svíčkové báby a hajzlové, kteří lezou obecnímu pastýři až do...sakristie nejsou samosebou jen u nás.

No, tak to gratuluju - pokud jsou takoví lidé lepší a poctivější a "lépe věří", než ti, kdo používají hlavu a snaží se žít jako skutečně slušní poctiví lidé, kteří se snaží nikomu neublížit, pak je tím dokonale potvrzeno, že církev, resp. církve jsou jen a pouze lidské organizace, které si osobují božskou moc a s náboženstvím a s vírou už vůbec, nemají nic společného :-)

Naštěstí jsem v životě, nejen díky studiím, potkala mnoho osvícených kněží i religionistů, takže jsem celkem optimista a dobrého kněze, který neupaluje za uvažování a la supermarekt, máme o pár kilometrů vedle, když mě přepadne touha po duchovní potravě :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.