| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Předem děkuju za trpělivost. Je to dlouhý :-).
Bydlíme na malé vesnici. Dcera chodí do primy na gympl, dojíždí autobusem. S ní jezdí dvě stejně staré holky, jedna chodí na základku (A), druhá do zvláštní školy (B), je mentálně retardovaná a má ADHD. Než začala jezdit dcera, A a B kamarádily spolu, dcera se k nim přidala, B začala žárlit a začala se do dcery navážet. Dcera a A se časem spřátelily víc a B tak nějak odstavily. Ta to nese špatně a na holky dost útočí (nadává jim a vyhrožuje, občas jim jednu flákne).
Jednoho dne moji dceru seřval otec B, že jeho dceru šikanuje a že jí ukradla peněženku. Pak se ukázalo, že peněženku si B schovala (je docela zdatná pletichářka). Následně byla dcera obviněna, že se B snažila ukrást láhev na pití. Dcera tvrdí, že se naopak snažila vypadlou láhev vrátit zpátky, čemuž věřím, ostatně proč by kdokoli kradl prázdnou plastovou láhev od limonády.
B stále přitvrzovala, např. mě žádala, abych dceru zbila, protože ji "skopala ze schodů v autobusu". Podle dcery jí B bránila ve vystupování, tak ji postrčila - mimochodem mi při té příležitosti B vyprávěla, že přišla do školy malounko nastydlá a učitelce to vadilo, tak ji skopala ze schodů a pak ji ještě kopala do hlavy a břicha. Skopání ze schodů zřejmě v té době frčelo.
Včera B opět cestou z autobusu nadávala dceři, až se jí zastal jeden mladík ze vsi. B se rozbrečela a utekla. Dceru pak odchytil táta B, opět na ni řval, že jeho dceru šikanuje, nadával jí a řekl, že to oznámil na policii a ve škole a že se postará, aby měla problémy.
Ve škole jsem byla dneska, o ničem nevědí a třídní též nevěří, že by dcera někoho šikanovala.
S rodiči B se mluvit nedá, prostě nedá.
Starosta mi doporučil, abych se obrátila na policii, neboť rodina B šikanuje moji dceru. To se mi vůbec nechce, přece jen, kdyby se do toho nezapojoval otec B, šlo by jen o holčičí pošťuchování, přece nebudu hlásit na policii, že se holky neka.
B je mi líto, protože kvůli svému chování nemá žádné kamarádky a rodiče její situaci spíš zhoršují.
Dcera je celkem flegmatik, takže se nehroutí, ale mrzí ji to a táty B se začíná bát.
Otázka zní - co můžu dělat?
Za jakékoli tipy a nápady budu moc ráda. Děkuji předem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.