| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Přijde mi normální vzdát se dědictví ve prospěch nejbližších, teda v naší rodině je to normální jev."

No, ale předpokládám, že ve vaší rodině tak činí dobrovolně ten, kdo se vzdává, nikoli že ti, v jejichž prospěch by se měl vzdát, na něj činí nátlak různé hrubosti.

" A neznámého sourozence, zavržené dítě, prostě za nejbližšího nepovažuji, i když pokrevně nejbližší je."

Ač chápu, že z objevení někoho takového by člověk neskákal aspoň v první chvíli radostí, nemyslíš, že to s největší pravděpodobností není vina toho dotyčného (viz už ten hrozný výraz "zavržené dítě" - co by muselo udělat Tvé dítě, jakékoli dítě, aby bylo právem "zavrženo"? I kdyby se otec já nevím jak nepohodl s jeho matkou a ta jim bránila v kontaktu, tak jak by za to mohlo to dítě?

"Vždycky mě překvapí kolik lidí si stojí za svým nárokem, i když zesnulého téměř neznali nebo k němu z nějakého důvodu nemají vztah. "

No ale přemýšlela jsi aspoň trošku nad tím, jak se to stane, že dítě svého otce "téměř nezná nebo k němu z nějakého důvodu nemá vztah"? Je to něco, co se stane spíš vinou toho dítěte nebo spíš vinou toho otce? CHápu to v situaci, kdy otec (byť třeba rozvedený) funguje jak má a dítě se k němu v dospělosti začne chovat hnusně a ze své iniciativy přeruší styky, tam bych to chápala taky tak, že "nechci mít s tebou nic společného a taky od tebe nic nechci". Ale pokud to odcizení je dané tím, že ten otec se na to dítě v dětství vykašlal, třeba platil jen alimenty (protože musel, jinak by ho zavřeli), ale jinak jako otec fungovat odmítal (jako tu píše Monty), prostě to dítě hodil přes palubu a čas, který měl věnovat jemu, věnoval těm sourozencům, kteří si teď kasají rukávy, aby to "zavržené dítě" po svém otci nic nedostalo a připadá mi, jako by to zavržení skoro dávali za vinu tomu dítěti, tak mi to přijde fakt dost smutný.

Ti sourozenci, i když se budou muset dělit, přece dostali oproti tomu druhému do života takovou výhodu - možnost žít s vlastním otcem, který fungoval jako otec - že si říkám, jestli by mu naopak neměli ještě doplácet za něco, co se stejně nikdy nahradit ani doplatit nedá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.