| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak já jsem pokud možno odpověděla konkrétně. Že kromě TBC se snad ani nic jiného očkovat nedá. Snad jen ty hepatitidy, ale to mi nepřijde moc reálné přenos z uprchlíků na dítě.

Nikomu jsem do xenofobů nenadávala. Sluníčkářka nejsem. Nicméně lidem, zejména těm s dětmi, utíkajícími před hrůzami války bych pomoc nabídla. I přístřeší pokud by bylo třeba.

A lehce přezíravě to možná komentuji, protože myslím že dospělá žena mající děti už alespoň něco o očkování a souvisejících nemocech načetla. Aspoň co a jak se přenáší, jaká to má rizika. Snad se tu neptá nějaká 17ctka. zprávami nepolíbená.
A když už nevím, stačí dva tři kliky na internetu a dozvím se o té které nemoci či očkování co potřebuji.

A Ebola byla ve zprávách celý loňský rok. Tak jsem asi předpokládal že člověk když o ní slyšel, dovodí si, že to sem fakt nedotáhnou pěšky, že se nakažení jen tak neputulují po kontinentech a že je případný výskyt eboly úzkostlivě monitorován. Fakt mně prostě překvapuje že má dospělý svéprávný člověk u imigrantů strach z eboly. ~8~

Jelikož většina těchto obáváných nemocí se nepřenáší vzduchem, ale tělními tekutinami. Navíc pro mnoho z těch obávaných očkování neexistuje.

A třeba očkovací látku proti choleře či vzteklině bych svým dětem nedala v žádném případě, tedy preventivně (vzteklinu leda ex post, to samozřejmě ano)

Za mně tedy smysl má snad jen opravdu to TBC, ale to bych své děti očkovala a nikoliv tedy primárně kvůli uprchlíkům. Setkat se s TBC lze i u nás a dalších zemích Evropy.

Očkovat něco čistě kvůli strachu z uprchlíků mi přijde nesmysl.

Nicméně být očkován proti TBC my nesmysl nepřijde. Stejně jako mít platnou tetanovku. Kvůli cestování se nechávám očkovat hep.A a břišní tyfus. a později nechám i děti.
Hep. B mi nutná nepřijde, nicméně je pokud vím součástí kombinovaných vakcín co se dávajíc dětem.

P.S. Projela jsem velkou část věta - tedy tzv. zemích třetího světa. S místními jsem cestovala, jedla, dýchala stejný vzduch. A nic jsem nikdy nechytla, ani ten průjem.
Naprostá většina lidí na jiných kontinentech nejsou nemocema prolezlý příšery.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.