| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nemyslím si, že by se v dohledné době tento jeho výrok promítnul do legislativy a praxe, nicméně oceňuju, že vůbec něco takového řekl.

Ani by to nemuselo být tak složité, klidně by se mohlo dál očkovat hexavakcínou, jen by byla vyhláškou daná možnost očkovat i pentavakcínou (třeba Pediacelem) a hep. B. by nebyla vyžadována při zápisu do MŠ atd., prostě by byla dobrovolná. Nedávno mi přišel Newsletter od Ligy lidských práv a psali tam, že MZ rozesílá po krajích stanovisko, že za "řádně očkované dítě" pro tyto účely se považuje i dítě, které má hexu ve schématu 2+1 a jednu dávku MMR. Možná by to šlo i takhle nějak, ale spíš by to chtělo novou vyhlášku. Jen kdyby byla vůle...

Já to prakticky zatím neřeším, nejmladší dítě (2,5 roku) má Pediacel 2+1 a nemá MMR, původně jsem šla k zápisu už letos, abych omrkla terén a zjistila, jak moc narazíme. Což se mi nepovedlo, učitelka se prořekla, že vlastně sama neví, co ty dítě mají mít, a já, že to všechno ještě nemá ~k~. A zápis jsme anulovali, prý nestačí MMR až před nástupem, musí být už v době zápisu, což mi přijde zbytečné, rok předem. Takže vlastně nevím, jak to bude ohledně hep. B, když jsme se zasekli už na MMR, nevím, co a jak nám doktorka napíše. Každopádně ten evidenční list lékař potvrzuje až po zápise, takže by se muselo nějak úředně rušit pravomocné rozhodnutí... nevím, no. Jsem přesvědčená, že trochu příčetný soudce by uznal, že tříleté dítě touto nemocí kolektiv neohrožuje, ale že bych měla až tolik energie a odhodlání průkopničit v této věci, to nemám.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.