| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Eecto, hodně běhám, a proto také potkávám hodně psů. V Praze, na volno - běhám hlavně po lesoparku a stezkách mimo zástavbu, takže tam holt se jdou proběhnout i ti psi. Není to tak, že se psů bojím, i když dvakrát na mě již pes zaútočil - jednou to odneslo jen oblečení, jednou dost drsná modřina na stehně, ale neprokousnuto. Jelikož jsou to ojedinělé zkušenosti, řadím je do přihrádky "taky ti může spadnout cihla na hlavu, když jdeš po ulici".

Psi mě ale jednoduše obtěžují i tím, že si chtějí hrát (ti, co si chtějí hrát) - za prvé mi při svém roztomilém dovádění trhají drápkama běžecké legíny, triko, mikinu, větrovku - vše obtížně zažívatelné, jelikož tzv. "funkční" (poslintání a poškrabanou kůži neřeším, ta se zahojí za chvíli), za druhé se pletou pod nohy někdy opravdu nebezpečným způsobem.

Moje dcera (již dospělá) se psů regulérně bojí od té doby, co jí jako batole dvakrát po sobě porazil v rozmezí pár týdnů hravý pes (pokaždé jiný).

Pes vbíhající pod jedoucí kolo způsobil pád babičky (mojí tchýně přesně) s následným otřesem mozku a hospitalizací. Jestli bylo v jejích fyzických silách ho plynule bez pádu přejet či se mu obratně vyhnout? Těžko. Je ročník 1932.

Těmito příklady nechci lobovat za povinné vodítko vždy a všude, jen dokumentuji co asi tuší i majitelé psů, a totiž že někteří psi neposlechnou své pány vždy na slovo, a že je řada páníčků, kteří své psy prostě ne(u)hlídají. A také dokládám, že i když nepejskař nemá ze psů strach, může mít OPRÁVNÉNÉ obavy.

Na druhou stranu potkávám např. u Rokytky dvě různé dvojice velkých psů, kolem kterých probíhám zcela v klidu, protože si mě opravdu nevšímají, a i když za mnou jednou jedna z mladých fenek vyběhla, majitelka ji hned bez potíží odvolala.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.