Přidat odpověď
Tante, věřím tomu, že tyhle peníze na oběd můžou být pro někoho náročné. Proto pracuju s limity, které jsou dány, a beru to tak.
Ala zajímalo by mě, jak se pak stravují děti, o kterých píšeš - že jim rodiče přestanou platit oběd, neboť je moc drahý. Protože ten oběd je opravdu v poměru cena/výkon velmi levný, připravit jídlo s analogickou výživnou hodnotou za méně peněz dlouhodobě téměř nejde. Takže to znamená, že ty děti dlouhodobě jedou na laciné nízkobílkovinné a nízkovitamínové stravě z domova? tj. mají suché chleby a rohlíky? nebo jak to v praxi funguje?
A neexistuje žádný záchranný program pro takové děti?
(k zaplacení obědů erárem - já bych byla klidně i pro plné hrazení obědů všem dětem, které by o obědy jevily zájem - ta dotace je stejně už teď na personál a vybavení, suroviny v tom představují už jen menší položku; nebo klidně hrazení obědů automaticky třeba jako "dávku" navázanou na pobírání nějaké té dávky v hmotné nouzi, nebo jak se to jmenuje, prostě ne další přezkum sociální situace, ale využívat pro to již přezkum existující, ale věřím, že to naráží na odpor)
Předchozí