| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

V první třídě je fajn, když v tomto postupují škola a rodič společně.

Taky jsem si nejdřív myslela, že bych si děti ve třídě měla zvládnout sama a rodiče do toho netahat. Jenže on to má v rodině každý nastavené trochu jinak a co třeba doma nevadí, tak ve škole už může způsobovat problémy. Já nejvíc bojuju s "rádobyvtipnými" poznákami od dvou expertů (jedno je holka). Přitom doma jako rodič s tím nemám problém, když dítko udělá vtip z něčeho, co řeknu. Jsme podobně naladěné, známe se, víme, kde už ta vtipnost končí a tak. Jenže u toho cizího chybí to naladění nejen mě na něj, ale i jeho na mě, takže nedokáže odhadnout, kdy už je to přes čáru. No a co to dělá s dalšími dvaceti asi netřeba vysvětlovat. Tam je pak těžké zavést cokoliv, protože tihle vtipálci shodí i dost zajímavé a zábavné aktivity, vše závisí na jejich náladě a to se pak cokoliv chystá dost špatně. Takže jsem od začátku řešila s rodiči, vysvětlila, s čím mám problém a proč a pak hodně záleží na tom, jak to vezmou rodiče. U těch "mých" je fajn, že se opravdu snaží mi pomoct a s dětmi o problému mluví. Jim se z pozice rodiče mluví snáz, když to s dětmi probírám já, tak se člověk může nechtíc dostat do situace, kdy jde jakoby proti rodině. Navcí tedy těžko mluvit s jedním dítětem, tak člověk pořád mluví ke všem, a to ty šetileté děti ještě nepobírají, kdy se jich to konkrétně týká a kdy ne. Na soukromé pohovory není pro samé dozory a záskoky kdy ~7~. Loni jsem využívala dobu, kdy byly děti v družině u mě ve třídě a sem tam sem si s někým promluvila v klidu, ale tu možnost jsem měla jen půl roku ~7~.

Tolik tedy k tomu, že rodič u prvňáka může učitelce pomoci hodně a mně se tahle spolupráce osvědčila výborně, a to především v těch hodně složitých případech, kde nešlo o nějaké banality. Ale všechno to bylo o chování ve škole, které jsem si teoreticky měla ukořírovat sama...

No a osobní zklušenost se zlobivou holčičkou...Já mám ve třídě jednu výraznou osobnost, od začátku jsme s maminkou řešily, že prostě zlobí (jí jsem konkrétně popisovala, co a jak, ale šlo o spoustu různých projevů), no a tak půl roku trvalo, než jsem dospěla k závěru, který se mi stále potvrzuje, tedy že hočina přezrála. A protože s tím se horko těžko něco dělá, tak jsme s maminkou zkoušely a zkoušely, až jsme pár způsobů, jak projevy zmírnit, našly. Teď ve druhé třídě je to o fous lepší, ale i tak to bude náročné pro mě, pro holku, i pro třídu.
Kolegyně má "zlobivých" holek víc, ale je to jiné, u většiny opravdu stačí pořádně zaměstnat a trochu zúžit hranice.

V tuhle chvíli myslím, že situaci řeší prostě si s holčinou popovídat, nechat ji vyprávět, co dělá ve škole, trochu naťuknout ty situace, o kterých mluvila učitelka, probrat, proč k nim asi došlo a jak by se to dalo udělat jinak...Je září, ještě pořád si zvykají ~;).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.