| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hodně věcí se dá u starých lidí překlenout, protože jsou již staří.
"odpečovala" jsem tři důchodce u nás v domě. Chodila nakupovat, mla okna, chodby, dělala společnost, volala lékaře, ošetřovala, lkdyž to "nebylo na špitál". A jkeště jednu babičkuz mám.
Ono to s nima není moc těžký, když spolupracují a uvědomují si, že i mladí mají své neduhy. Znala jsem tu dědečka, střéídali jsme se u něj se sousedem, z toho jsem šílela - každé jídlo si naředil...mlíkem~8~ Zuby měl dvacet let v šupleti, ale do huby si je nevrznul. Já ho nenutila. Já to jíst nemusela a on si pošmakoval. Blbý bylo, když nám vypli vodu, dědoušek to zjistil, zacpal vanu a pustil kohoutky naplno, aby zjistil, až začné téct (že to prý uslyší) a napustí si rovnou vanu. Zapo měl, neslyšel a vytopil čtyři patra.~8~~t~ Teď už je dv MĚSÍce na LDN, tak na něj dost myslím. Vím, že je mu tam líp. Tady už jsme péči o něj moc nedvali. Jeho dcera za ním jezdila co víkend, ale v týdnu byl odkázán sám na sebe (nebo na nás, co jsme mu pomáhali).

Poznala jsem ale i jednu paní, co byla těžce nemocná a rodina u ní vystřídala snad všechny pečovatelky z celého Brna. Když pečovatelka odešla do kuchyně, aby ophřála oběd, tetinka se v posteli zesrala jak batole a patlala to po zdech. A když pečovatelka jen povzdechla "ale paní Vocásková, copak to děláte", hodila po ní lampičku~e~. Tato paní je už taky po smrti, ale užili si s ní dost všichni. Přitom to byla dáma dámoucí, ještě v šedesáti nosila podpatky, minisukně a drahou róbu, o pět let později nepoznávala svou rodinu... uf....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.