| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To já si právě nemyslím. Menší výhrady se asi objevovaly vždy (kdyby se každému líbilo stejné jméno, asi by jmen nebylo tolik :D). Měla jsem ale na mysli opravdu ošklivé reakce okolí a to nejenom na nás. Jedna moje kamarádka dala jméno Františka a jiná kamarádka Mia. Obě měly důvod pro svůj výběr, oběma holčičkám se jména hodí - ale jedna, jak druhá popisovaly, že je občas reakce přivedly k slzám. Ono to není moc pěkné, když má někdo miminko, reagovat působem: pěkná holčička, ale to jméno..., co jste jí to udělaly, nebo to nemáte trochu soudnosti?

Problém není s konkrétními jmény. Ale s tím, že ostatní lidé příliš kritizují vše, co není podle jejich gusta. K tomu každý je přece trochu jiný. A pokud je někdo moderně smýšlející člověk, proč nedat jméno Mia? Naopak přírodněji a skroměji orientovaná maminka, která má silný vztah k tradicím, může dát jméno Františka a holčičce bude velmi slušet.

Možná to vše je jednoduše typická česká vlastnost, kdy (téměř) každý velmi rád kritizuje ostatní a všechno trochu jiné, než má on sám, je špatně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.