| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nějaký divný výzkum, na 50 (sic!!!) lidech.
"Výzkum domácího násilí, pátrající po vlastnostech násilníka, ukázal souvislost se syndromem ADHD v dětství, tedy poruchou pozornosti. V dospělosti se u neléčených pacientů, u nichž syndrom přetrvává, projevují sklony k násilí, především k týrání blízkých osob.

„Více než deset let pomáhám obětem domácího násilí. Společně jsme často hledali důvody, které tyrana vedou k jeho násilnickému chování. U případů, kde nebyla žádná závislost – alkohol, drogy, gamblerství, chorobná žárlivost či sociální prostředí – jsem pátrala po jiných faktorech a spouštěčích, až se dá říci, že jsem ho našla,“ vysvětlila svou motivaci k výzkumu Hurychová.

„Nechci samozřejmě zjištění generalizovat. Ne každý pachatel domácího násilí prodělal v dětství ADHD, ale rozhodně se nejedná o zanedbatelné spektrum. Navíc špičkoví experti se u otázky, zda může být přetrvávání povahových rysů ze syndromu ADHD a jeho komorbidních diagnóz (výskyt dvou a více psychických poruch u jednoho pacienta, pozn. red.) důvodem k páchání domácího násilí, stoprocentně shodli,“ zdůrazňuje hodnocení výsledků odborníky autorka výzkumu.

„ADHD je porucha pozornosti s hyperaktivitou, to důležité je právě ta porucha pozornosti. Není to tak, že by každé hyperaktivní dítě trpělo ADHD. Takové dítě se vrtí, je nepřizpůsobivé, agresivní, impulzivní. Je nesmírně důležité, aby byla diagnostikována porucha co nejdříve. U poloviny pacientů je totiž zvládnutelná terapeuticky farmakologicky,“ vysvětlil Paclt."

celé zde:
http://www.novinky.cz/domaci/385454-z-deti-s-nelecenou-poruchou-pozornosti-se-stavaji-tyrani-a-nasilnici.html

Sama ADHD mám a nikoho netýrám. Můj prcek ADHD také má a není agresivní. Kdyby neměl problém s mluvením, tak bychom nějaké ADHD ani nepostřehli. Celý ten výzkum a jeho závěry se mi zdají nějaké vachrlaté a šité horkou jehlou. ~a~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.