| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

musím přiznat že fakt nechápu ten tvůj boj za to, aby člověku který vyhrožuje sebevraždou byla "svobodně" ponechána zbraň. To je, bez ohledu na diagnózu, podle mně podstatná indicie k tomu aby se tím někdo začal a psychický stav dané osoby přehodnotil.

Vzpomněla jsem si díky diskuzi na jednu historku. Už je to pár let, kdy se pokusil o sebevraždu soused. Nebyl ani myslím psychicky nemocný, spíš bolestivě fyzicky a asi to mohl být hlavní důvod. Prostě měl prý depresi.

No nebyl to zrovna příjemný pocit, když jsem zjistila, že moje děti spaly těsně u stěny za kterou se pokoušel soused prostřelit si hlavu tuším kulovnicí.
Asi lze čekat argument že zeď by neprostřelil, ale co třeba okno - bylo to v 1.patro a pod okny park s dětským hřištěm. Co by mohla udělat zbloudilá kulka snad není nutné psát.
Takže ono ani nemusí jít o záměr "vzít" někoho s sebou, i když i to stává. Ale třeba jen o blbou náhodu.
Sebevražda střelnou zbraní prostě pro okolí potenciálně nebezpečná je.

Ona je to zřejmě děsná sranda a strašně cool svoboda jednotlivce si klíďo prostřelit hlavu. Ale možná jen do chvíle než si třeba zbloudilá kulka najde zrovna tvé dítě.

To mi přijde fakt lepší raději omezit pocit bezpečí který deprimovanému sebevraždou vyhrožujícímu člověku dává držení zbraně.
A nemluvě o tom, že i ten kdo se chce zasebevraždit má blízké, kteří o něj nechtějí přijít.

Jasně zabránit všemu nelze, ale pokud okolí má ty indicie, že by se něco stát mohlo, je dle mého přímo morální povinnost alespoň zkusit něco udělat.
howgh

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.