| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

nechci nic řešit, jenom tak nad tím přemýšlím. mám holku v devítce, včera jsme spolu byly na veletrhu středních škol. co mě zaujalo, školy, o které se holka zajímala, vyučují povinně jenom jeden cizí jazyk a to buď jenom anglický, nebo volitelně anglický či německý. duhý cizí jazyk bývá možnost zvolit si nepovinně (ne povinně volitelně, nepovinně), pokud vůbec.

v této souvislosti mě napadlo, PROČ tedy základky trvají na dvou cizích jazycích? mám jazykově blbé děti (po mamince), jazyky berou jako nutné zlo, po přidání druhého začaly mít problémy i s tím prvním - obzvlášť starší v roce, kdy jí rozvrh vyšel tak hezky, že měla jak anglinu, tak němčinu ve stejný den hned po sobě (ano, ředitel si uvědomoval nevhodnost, ale prý jinak nešel sestavit rozvrh). výjimku z druhého jazyka mají u nás děti s papírem z poradny, pokud si to rodiče přejí (ale jak učitelé říkají - chytrým dětem to moc nedoporučují, protože ve volné hodině dohání češtinu a angličtinu, není o tom, že by více rozvíjeli první cizí jazyk).

tak já nevím. nebylo by tedy lepší, kdyby se na základce učila povinně jenom angličtina, ale zato ve větším rozsahu, aby jí děti přivykly víc? a případný druhý cizí jazyk dát (když už) až od střední školy? a další jazyky nechat na základce ve formě nepovinných předmětů či kroužků? takhle se holka sice čtyři roky učí němčinu, ale přechodem na střední školu s ní přestane, protože jako nepovinnou si ji stejně nezvolí a než střední dokončí, tak jí ta trocha znalostí ze základky bude k ničemu, protože ji zapomene (pokud tedy beru svoje zkušenosti s cizím jazykem na střední škole - čtyři roky němčiny, něco opravdu málo jsem se naučila, ale po dalších pár letech mimo školu, kdy už němčina nebyla potřeba, jsem neuměla pomalu ani pozdravit).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.