| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kopřivo,
mám to velmi podobně, jsem z rodiny intuitivních muzikantů, sluchařů, nástrojových autodidaktů.
Moje velké mají rytmické cítění velmi dobré (syn je tanečník, jednu dobu i závodil), jsou muzikální, ale intonačně velmi slabé. Oba strašně chtěli do hudebky ve čtyřech letech, samozřejmě je nevzali kvůli věku. PAk s oběma neúspěšné pokusy na nástrojích, oba mají ještě ke všemu po mě velmi špatnou jemnou motoriku. Vzali je, ale asi spíš kvůli mě, než že by jim připadali perspektivní, oba měli vůbec ne špatné učitele, ale prostě nezvyklé pracovat s dětmi, které nejsou ideálně disponované, syn navíc začal hrát, když ještě nechodil do školy, a učitelka nemohla pochopit, že neumí číst, u dcery zase dyslektické obtíže, nešikovné ručičky... nakonec oba brečeli, když se mělo jít na hodinu, čili konec.
Pak jsem s nimi zkoušela něco sama, ale nešlo to, pak se objevila soukromá učitelka klavírní, která si vzala syna v patnácti a během roku ho naučila hrát. Během ROKU! Podle not, podle značek, transponovat od bílých přímo při hraní. Hraje tak, že spolu můžeme hrát z listu jednoduché čtyřručky, doprovodí, co si zamane.
Dcera nehraje, zůstala jen u tancování a chtěla by zpívat do sboru, ale nějak jí nezbývá čas.
Na rozdíl od obvyklého postoje hudebních pedagogů si nemyslím, že pokud je dítěti víc než šest, nemá cenu, aby se učilo na něco hrát, dokonce si nemyslím, že pozdní začátek vylučuje profesionální hudební uplatnění. Znám moc lidí, kteří to svojí existencí popírají.
U dětí, kde v těch cca šesti letech není úplně jasná výrazná dispozice a není ani silná motivace, bych já osobně - třeba kdyby to znovu byly moje děti - spíš než nástroj volila sbor a hudebně-pohybové aktivity, ideálně rytmiku, to se ale dneska blbě shání. Nebo bicí, ale tam se zase budeš dohadovat, že jsou moc malí a blablabla... ¨když se dostanou do ruky někomu ne moc invenčnímu a didakticky disponovanému v hudebce, může to napáchat dost škod, zvlášť když si všimneš pozdě, lepší je hlídat.
Bohužel ta naše hudební pedagogika nějak uvízla v Rakousko-Uhersku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.