| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Podle mě je potřeba hlavně mluvit se všema dětma o důvodech rozhodnutí a psychicky se připravovat na to, že to celé může dopadnout špatně (tím myslím jinak, než by si člověk přál).
Manželovi rodiče rozdělují majetek už za života dle svého rozhodnutí. Nechtějí, aby část připadla dceři, která se s nimi ani vnoučaty dlouhodobě nestýká, přestože jí i vnoučatům finančně i jinak velmi pomáhali. S vnoučaty se stýkat snaží.
Od mých rodičů a rodiny takovéhle typy sporů vůbec neznám, snažíme se vše řešit ve prospěch rodinného majetku a vztahů. Hrozně moc bych si přála, aby se tohle podařilo předat našim dětem.
Vlastním část baráku (dostala jsem ho od tety), ale většinový vlastník je maminka, takže rozhodnutí je zcela na ní. Já jí ho pouze vždy odsouhlasim.
Horší je, že náš rodinný majetek souhrou historických okolností má stejný dvůr se sousedy, kterým se blíží osmdesátka. Oba baráky jsou jednotlivě prakticky neprodejné a co s tím budou chtít dělat děti je ve hvězdách. Je nám líto nás všech, situace je blbá pro všechny strany, my jsme na tenhle konkrétní rodinný majetek hodně fixovaní.
Jinak si myslím, že na majetek rodičů děti automatický nárok nemají a podle toho by se také měly chovat. Převádění majetku "natajňačku", ale hluboce nechápu a přijde mi strašlivě nefér.
Myslím, že bez prodeje baráku to finančně spravedlivě nejde a prodej baráku zas nemusí být spravedlivý "morálně" nebo v zájmu vlastníků. Prostě je to o komunikaci (nepočítám patologické jevy v rodině, tam se to holt musí řešit jinak)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.