| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

albo,
mám doma tři děti, z toho jedno je PAS a dvě jsou vyšetřeny na PAS.

to co píšeš, moc na autismus nevypadá - protože to objímání cizích dětí, lidí, vesměs PAS je nepříjemný kontakt s cizími lidmi natož, aby někoho objímali.

A jinak nejmladší syn má expresivní dysfázii.. aktuálně je mu 5,5 a ve 4 by tedy slovo autobus ani kamion ani motorka neřekl a rovněž nebyl samoobslužný. Ano počůravat,to se nepočůral, najíst se najedl lžící, nebo napíchal vidličkou, do školky chodil od tří a kousíček, ale nemluvil, ustrnul někde v mluvení v roce a půl.
s řečovým centrem souvisí i motorika a to jak hrubá tak jemná... takže to může být důvod té sebeobsluhy.
náš syn mluvit začal cca před půl rokem, kdy mu naskočila slovní zásoba, kteoru měl pasivní, nicméně mluví v dysfatických větách a má špatnou výslovnost cca poloviny abecedy. Samoosluha mu dává velice zabrat, neumí pořádně zapnout zip na bundě, přesto, že staví neskutečné stavby z malinkého lega, tak má problém si třeba obout boty, nebo sundat tričko, přesto, že umí krásně vymalovat a nepřečmárnout, tak má problém udělat kolečko.
A přesto, že jinak je zcela zdraví, tak rozhodně neposlouchá na slovo, naopak je dost umanutý a neposedný - kupodivu ve školce funguje velice dobře a je hodný.

Spíš bych řekla, že Tadík bude opožděný celkově, nelze děti srovnávat, já mám tři, přístup ke všem stejný, přesto každé dítě ve stejném věku nebylo stejné a u tebe bych tvého 3,5 letého syna viděla buď na tvoje první dítě nebo na tvoje zatím jediné dítě a to neber nijak zle, protože když si vzpomena na mého prvního syna, byl vzorem poslušnosti a slušnosti, jo dcera s ADHD a PAS mě vycvičila a ukázala, že ne všechno v životě je tak jednoduché a to, že ne každé dítě poslechne a je schopné všechno pochopit a respektovat na poprvé, ne popáté... třeba ani ne na popadesáté.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.