| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, zajímal by mě názor místních maminek na hlídání vnoučat - konkrétně mi jde o to, jestli se má babička o hlídání vnoučat ucházet sama a jakým způsobem, aby to nenarušilo rodinné vztahy. Jasně že chápu, že každý je jiný a nastavuje si to po svém, ale mám teď v hlavě takovou nepříjemnou situaci a pořád o tom musím přemýšlet.
Jde o to, že mám dvě dcery, které mají děti. Starší dcera má děti 1 a 3 roky a dálkově studuje. Upravila jsem si pracovní dobu tak, abych jí mohla hlídat děti, když je ve škole, nabídla jsem jí to sama a těší mě to. Rozhodnutí studovat se neodvíjelo od toho, jestli budu hlídat, zařídila by si to jinak, ale mladí jsou rádi, že je to takhle. Mladší dcera má syna s mužem, se kterým nežije a nikdy nežila, narodil se jí ve 2. ročníku střední školy. Až do července letošního roku žila s námi, všichni jsme se podíleli na péči o jejího syna, a samozřejmě měla vše zadarmo - bydlení, jídlo, atd., z rodičáku si platila jen věci pro dítě. V červenci se odstěhovala i s malým ke svému současnému manželovi. Před Vánocemi mi vytkla, že mám radši vnoučata od starší dcery, že od té doby, co se odstěhovali, jsem jejímu synovi nic nekoupila a nikdy jsem ho nehlídala, resp. nikdy jsem se ani nezeptala, jestli si nechtějí s manželem někam vyjít nebo udělat víkend pro sebe, že bych malého pohlídala. Podotýkám, že její syn se stýká i se svým otcem a jeho rodinou, byl s nimi na dovolené, berou ho s sebou na výlety, apod. Ujistila jsem ji, že se mýlí, přece jsem ji podporovala celou dobu, ale na to mi řekla, že kdyby věděla, že jí to budu vyčítat, nic by si od nás nevzala. Dost mě to celé mrzí a teď váhám, jestli se mám ucházet o hlídání jejího syna nebo neustupovat ze svých nastavených hranic (o kterých jsem jí řekla - má tendenci zneužívat každou nastavenou ruku, takže je to potřeba). Když byli naposledy u nás na návštěvě, ptala jsem se vnuka, jestli někdy přijede "na prázdniny" k babičce a on mi řekl, že ano. Teď bude plesová sezóna, od jedné dcery už mám harmonogram, kdy potřebuje, abych měla děti u sebe, a nevím, jestli mám i té mladší říct, že kdyby chtěli jít s manželem na ples, tak že malý může být u nás. Nějak se neumím vcítit do jejího myšlení. Budu ráda za vaše postřehy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.