| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

V posledním Reflexu mě zaujal takový nenápadný článek (jmenuje se Přijdou Orbánovy děti). Maďarská vláda plánuje podporu větší porodnosti - viz nadpis. Manželé (nesezdaných párů se to asi nemá týkat) by se měli písemně zavázat, že se jim během 10 let narodí 3 děti a "proti podpisu" dostanou grant na dům (nový nebo rozšíření stávajícího, na koupi staršího domu by to bylo podstatně míň) ve výši odpovídající 850.000,- Kč. Pokud slib nesplní, měli by vrátit peníze plus sankci (netuším, jak velkou, třeba by šlo jen o něco jako obvyklý úrok). Nějaké granty jsou i na 2 děti, ale to výrazně míň. Zatím to je asi jen záměr, ale v případě schválení tedy se očekává výrazný boom sňatečnosti, porodnosti a boom stavební, tj. samá pozitiva. Já teda vidím takovou fůru negativ - jak si páry s rozvráceným manželstvím ještě pořizují "povinné" třetí dítě, jak bankrotují páry, kterým se nepodařilo to 3. dítě zplodit nebo donosit a na vrácení peněz (investovaných do domu) nemají, hádky mezi manželi, když jeden začne pochybovat, jestli (z různých důvodů) si pořídit 3. dítě nebo raději vracet peníze ... Samozřejmě v ideálním případě, kdy všechno klapne, nic proti 850.000,-, že? :-)Ale když zvažuji naši situaci - celkem pozdní svatba (dřív jsme se nepoznali), tj. i když jsme oba v "mládí" uvažovali i o větší rodině, shodli jsme se jednoznačně "jen" na 2 dětech. Netuším, jestli by můj "spořivý" manžel v případě takové dotace ji chtěl využít a já bych kývla? Třetí dítě bychom fyzicky asi zvládli (i když je otázka, jestli v časovém limitu, úspěšnost mých těhotenství je bohužel jen 50%), ale pokud jde o moje "nervy", tak to nevím ... Co si o tom myslíte?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.