| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj. Syn chodí do 1.třídy. U zápisu v pohodě, do školy se těšil. To skončilo zhruba po 2 měsících, kdy zjistil, že už jeho život není jen o hraní, ale i nějakém učení a opakování.
Děti měly povolené nosit hračku i do školy, ale jelikož se letos sešla krapet jiná tlupa než učitelky čekaly, tak jim postupně toto omezily až došlo k úplnému zákazu hraček do školy, družiny. Což jsem jen uvítala. Syn naopak pak ještě dobu řešil to, že jim to určitě znova povolí apod. Opakování doma po vyučování - většinou s komentářem, odmlouváním proč musí a že si chce hrát.
Chápu, že nástup do školy byla velká změna. Ale on doteď řeší jen hraní.
Přesto s ním opakuju, nacvičujem co mu nejde, a nemyslím tím 3hod denně. Má čas i na hraní, když tedy stihne připravit tašku a úkoly, což občas nestihne. Ale hrají si v družině celé odpoledne.
Vstává v 7hod, ze školy jsme doma v 16.30,spát chodí brzo - 18-19hod. Jo spí takhle dlouho a ráno se mu ani nechce vstávat.
Teď zase trochu marodí, tak jsme doma a učíme se dle plánu od p.uč. Jenže nevím přesně, jak k tomu přistupuje ona v hodinách, co přesně po něm můžu chtít. On se válí po stole, kňourá, když mu něco vysvětluju, udělá to 3x jinak. A já pak startuju, čímž tomu všemu fakt nepomůžu. Asi jde spíš o to, že mě má tak nějak na háku. Všude jinde ho sice v podstatě chválí, že je vychovanej, není záškodník atd. Lumpačí přiměřeně. Tak je něco špatně ve mně. Asi jsem někde něco podcenila a teď se snažím si vymoct respekt u malýho 7l kluka.
Minule při nemoci, když jsme dělali školu a jemu se hrozně nechtělo, jsem řekla.. ok, nemám ti pomáhat? Dobře dělej si přípravu a úkoly sám. A on spustil, že chci, aby dostal pětky.
Před chvílí už jsem vylítla a dostal na zadek. Nejsem na to pyšná, to vůbec. Brečel on i já teď, ale fakt už nevím, co mám dělat. Nepotřebuju, aby nosil samý 1, nikdy jsem nic takovýho neříkala, jen by bylo fajn, kdyby se mu to v hlavě nějak překlopilo, že prostě škola a hraní už není jediná věc, které se má věnovat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.