| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To je těžké dilema vždycky.
Přicházím díky nemocenské nejen o mzdu (nemocenská je směšná), ale i o dvě nenárokové složky mzdy, o jednu z nich dokonce na celý rok. Je to nepříjemné, navíc o tyto peníze přicházím i v případě OČR, což už považuji za antisociální. Navíc při většině drobných viróz se cítím dobře a nic mi nebrání pracovat, rychle jsem fit. Při zánětu tíhového váčku pravého ramene jsem také pracovala, nejhorším oříškem byla doprava a převlékání...
Ale pokud je člověk skutečně nemocen, radím marodit poctivě. Před pár lety jsem lehla jen na pět dnů se zánětem ledvinné pánvičky, ještě a ATB šla do práce, protože dva z těch pěti dnů byl víkend, nedostala jsem vlastně od zaměstnavatele ani korunu náhrady mzdy. Nikdo to neocenil, brzy po tomto hrdinství následovala vleklá sinusitida, s ATB do práce a k tomu řeči šéfa, že on pracuje i s nohou v sádře a se čtyřicítkama horečkama. Normálně jsem byla ráda, když dítě dostalo bronchitidu a já zůstala 14 dnů doma.
Krom toho - chodila jsem teď do práce s virózou, kterou při dobré kondici ani nevnímám a hned jsem fit - a vyčetla mi jedna ze sestřiček, která sama má špatnou imunitu, že jsem ji nakazila. Hrozně mě to mrzí, v takovém případě nevím, co mám dělat, byli jsme tenkrát jako doktoři v personálním oslabení, táhli jsme ve třech jarní prázdniny, neměla jsem jinou volbu. Moje drahá obvoďačka by mi to sice i na rýmičku asi napsala, ale byla by to pro mě bizarní situace.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.