| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ano, estetika je pro nás důležitá hodně a vlastně je to i věc, které si dost všímám na fotkách, návštěvách... Nemám ráda neuspořádané bydlení; ale asi nejvíce mi vadí špína, nepořádek. :-) Náš styl bydlení je myslím střídmý. Nevyznáváme ani těžkou modernu, ani retro styl... myslím, že máme něco mezi. Líbí se mi barevné stěny, ale odtud potud. Děti mají pokojíčky nově barevné, nábytek bílý a borovicový a smrkový masiv - hlavně mladší prahla po barevnějších tapetách, výraznějších sytých barvách; starší puberťačka už chtěla pokojíček dospělejší - hračky, dětské záležitosti šly pryč a pokoj už je studentský a částečně obývací. My máme rádi oproti dřívějším letům barvy syté ale tlumené, světlejší, už žádnou divočinu.
Bydlení si zútulňujeme v etapách. Teď bydlíme na novostavbě 2,5 roku (s nadsázkou pár měsíců) a teď jsme se teprve dostali k přeskládání ložnice (žasneme, proč jsme to tak neudělali už úplně na začátku); do kuchyně a jídelny přišly až teď tapety a opět jsme udivení, jak moc "taková blbost" tyhle místnosti pozvedla; dodělali a rovněž přeskládali jsme pokojíčky dětem - barvy na zdi, tapety, nálepky na zdi... a teď je na pořadu dne plot v zahradě, abychom se uzavřeli před sousedy, kteří nám běhají po cestičce za zahradou a vypadá to divně na našich malých pozemcích - návštěvy mají pocit, že nám chodí po pozemku cizí lidi; budeme sadit rychlorostoucí plot, přesadíme některé rostlinky na smysluplnější, potřebnější místa, doplníme zeminu do pěstovací části... a potom nás bude čekat přestavba technické místnosti (pračka půjde na jiné místo, dodáme poličky na "blbinky"); záclonky na vitrážky do oken v přízemí a výmalba a tapety do ložnice, chodby, zádveří.
Záclonky jsem cca 10 let nikde neměla, ale tady jsou nutností. Vadí mi, že je nám do domu příliš vidět; vadí mi zvědavé pohledy kolemjdoucích, kteří se i zastaví a hledí... ~k~ A nakonec si myslím, že když je dobře vybereme (jednoduchý nenápadný styl), tak nám i sednou k interiéru.
Dečky nevedeme a neprahnu po nich - snad jen občas dávám prostírání na stůl a na konferenční stolek... Koberce také nemáme nikde jinde než v pokojíčcích - kde jsou větší kusové "na středu" pokoje, ale je pravda, že do obývacího pokoje (až na něj přijde řada), přibude kusový koberec pod nohy.
Hodně preferuji v interiéru květiny, barevné květníky, svíčky. :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.