| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Angrešte, my jsme do té naší zahrádečky narvali peněz a peněz a stále do ní investujeme a investovat budeme, tak to je... I když je pravda, že třeba vloni jsme dostali od sousedů od někoho z rodiny černý rybíz a zlaté deště a ještě další rostlinky, které neumím pojmenovat :-) Pozemek máme maličký, ale opravdu máme využitý každičký centimetr. Máme tam relaxační část, část okrasnou, pěstovací... máme kam dát v létě pro děti bazén, mám vytoužený kolotoč na prádlo... ale snažíme se to nemít přeplácané :-) Nicméně opravdu nám to stačí na starost i radost. Když vidím, kolik to vše stojí času, a jak málo toho času při chození na celý úvazek do práce je, tak si blahořečím, že máme, co máme... nemluvě o tom, že vloni byl strašlivě suchý rok a já jsem samozřejmě zalévala... mít obrovskou zahradu, tak si to nemůžu dovolit :-) Snad jen travnaté plochy by mohlo být o pár metrů do délky více, ale jelikož máme řadový domek v atraktivní lokalitě, tak vlastně na větší pozemek bychom ani nedosáhli a s místem, kde bydlíme jsme maximálně spokojení... takže nemůžu rencat - nemůžu mít vše. ~s~ Že budeme někdy bydlet na RD jsme nevěřili; byla jsem přesvědčená a naučila jsem se s tím žít, že budeme celý život na paneláku... tudíž pro mě a troufám si říct za všechny z mé rodiny za tohle vše musíme být vděční :-) Měli jsme strach ze sousedů a z jedné strany máme lidi super, z druhé to není úplný ideál (jsme úplně jiní), ale víme, že to mohlo být i výrazně horší, takže jsme spokojení :-)
Magnólii mám Betty - má sytě růžové květy - nádhera! ~s~ Manžel nemá rád asymetrické stromky a nelíbí se mu, že když odkvétá, tak všude lítá ošklivé olistí, takže je mu trnem v oku, ale já ji nedám :-)
Víš pro mě je pěstování zábava. Z jedné strany sousedé mají rádi upravenost, kytičky... takže je na naše pozemky radost pohledět; z druhé strany máme sousedy, kteří preferují přírodnost a je tam velká část lenosti - raději si užívají než fyzicky pracují = třeba zasadí krásnou kytku /neřeší vhodnost, jestli se tam vůbec hodí, jestli tam přežije - jakákoliv rada není žádaná/ a za pár týdnů je z kytky roští... založený trávník není potřeba zalévat, protože je to plevel a vyroste sám, takže prostě místo trávníku mají plevel, plíseň, mech... a mě to neskutečně drtí, je mi těch rostlin líto... takže na tuto stranu půjde živý plot a budeme mít výhled jen k nám a k sousedům podobným nám :-)
Ad řadovka je samozřejmě patrová. Až vloni nám došlo, že na stáří musíme náš domeček trošku doupravit, aby i dole byla sprcha, a tak nějak počítáme i s variantou, že bychom přízemí pak rozšířili (naštěstí je kam na obě strany) tak, abychom mohli dole i spávat; patro by zůstalo pro děti a vnoučátka... Nicméně do patra jsem "chodila" po zadku - nohu po operaci ve vzduchu. Nahoře u schodů na mě čekalo kolečkové křeslo a dole u schodů také... člověk si zvykne a najde způsoby když nemůže jinak :-)
Jak Tě tak čtu, tak v zahrádce trávíš také spoustu času. Škoda, že je to tu tak veřejné a nejdou sem vkládat fotky :-)
Jinak gratuluji k domečku ~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.