| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Len tady je jíl a domy tu stojí na skále... takže abychom tady mohli něco pěstovat, tak jsme to vše vyvozili - byla to neskutečná dřina s krumpáčem a lopatou jsme byli nerozluční kamarádi. Vše vykutat, odvozit, tam to několikrát prokátrovat a znovu navézt zpět; z haldy po stavění domu opět krumpáčem nakutat, prokátrovat a navozit. Koupit kompost a prohodit zem kompostem; koupit kvalitní zeminu a přihodit hromadu pytlů... teď na výsadbu toho zázračného živého plotu pojedeme do pískoven pro zeminu a znovu vykutat kamení a odvozit hromadu koleček a navozit kvalitní. Je to neskutečná dřina, ale odměnou je pro nás to, že nám tu roste opravdu naprosto všechno. Jak jsme pás řadovek, tak je zábavné, jak se na naše dva domky resp. zahrádky chodí dívat vlastně všichni a dumají, jak je možné, že nám to vše roste a jim v tom kamení a jílu se "ničemu" nedaří. Postupně jim dochází, že to asi bude chtít vykutat, odvézt a navézt novou zem...
Nejhorší je, že člověk založí zahrádku, nakoupí drahé rostlinky zasadí a čeká... u růží mi třeba v nejdražším a nejlepším zahradnictví v místě prodali 2 úplně jiné než jsem chtěla. Jedna je jiná barevně -chtěla jsem pnoucí s kontrastem a nakonec máme stejnou barvu jako fasádu domu - no co už, zvykla jsem si, ale zklamaná jsem byla strašlivě... no a jedna růže je úplně jiný druh a tu asi jako jedinou vyhodím, protože roste do nebe a nelíbí se nám to ~7~ ale nebyla levná, tak je nám líto ji vyhodit, proto ji pořád stříhám a stříhám... a není z ní ani kočka, ani pes. ~7~ No a po pár letech zjistí, že vlastně plot do zadní části zahrádky fakt potřebuje a že chce více soukromí... a zase vše přesazuje a znovu zakládá zahrádku. Stejně tak s předzahrádkou - člověk něco zasadí, upraví, a až časem mu dojde, že potřebuje více soukromí na jednu stranu, méně soukromí na druhou stranu... takže mění, přesazuje, upravuje. Občas si říkám, že je škoda, že jsme tenkrát nevěděli, co víme teď ~:-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.