| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Akri, ja po rozdeleni republiky zadala o obnoveni obcanstvi na Ceske pro mne a moje deti, ktere maji vsechny otce jine prislusnosti a jsou narozeny v treti zemi. Toto jsem zarizovala pres Cs. vyslanectvi, ktere mi pred tim vyrizovalo ruzne nove pasy pro mne, rodne listy pro deti (s dvojim obcanstvim) a jejich pasy.

Vsechny deti dostaly Cs. obcanstvi vcetne pasu behem par tydnu. Ja po nekolikatem urgovani dostala zamitnuti, bez odduvodneni. Ackoli jsem jako jedna z mala mistnich emigrantu porad Cssr obcanstvi mela nezrusene.

Odvolala jsem se a doslo mi natistene vyrozumeni, ze jsem povinna predlozit vidimovane dukazy, ze mam cesky puvod. Jelikoz jsem jim pro zadosti posilala overene kopie vsech rodnych listu, muj oddaci list, kopii pasu vystavenych v Brne, povazovala jsou to za smesne znovu vsechno kopirovat a za dalsich par stovet kus overovat u notare. Napsala jsem Vyslanectvi, veskere dukazy jim byly radne zaslany spolu s overenou kopii rodneho listu me matky (obsahujici i udaje o jejich rodicich, vsechny generace narozene v Praze), spolu s otazkou, jak jinak obcan ma dokazat, ze je obcan.
Nova zadost zamitnuta. Vyrozumeni, ze pokud se budu odvolavat, musim dokazat, ze jsem kdy byla Cs. obcan. V ostrem dopise jsem je vyrozumela, ze jelikoz maji celou dokumentaci po ruce, neni pro ne nic tezkeho si to nalistovat a dolozit.
Soucasne moje maminka napsala rozcileny dopis Havlovi, jak uradujou Ceske urady.

Behem par mesicu jsem z Vyslanectvi obdrzela vyrozumeni o udeleni Cs. obcanstvi vcetne noveho pasu. Maminka za par dni volala, ze mi vyzvedla bez plne moci doporuceny Cs pas na poste v Praze.

Zajimave na tom rovnez bylo, ze oba pasy byly vystaveny stejny den, podepsany stejnou osobnou, par cisel mezi, stejna fotka v obou. Takze jsem mela 2 Cs pasy na stejne jmeno. V obou byly i zapsany 2 z neplnoletych deti - ackoli obe pasy dostaly vlastni.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.