| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Žženo,

přesně.

Mně se obecně příčí někomu přikazovat/zakazovat, jak má mluvit, a pokud je situace taková, že nad tím lze jen mávnout rukou (a nemá to žádný praktický dopad), tak klidně ať si lidi vedou blbý kecy. Jako když někdo v soukromí povede řeči, že ženský jsou krávy, tak se mi to samozřejmě nebude ani trochu líbit, budu si myslet, že je blbej, ale nebudu mu to zakazovat.

Ale pokud je to takový, že to určitým pojmenováním tý situace tu situaci jakoby legalizuje, tak je to potřeba zvážit. Kdyby to ten profesor hlásal oficiálně, a třeba vyhazoval ženský od zkoušky, i kdyby uměly, protože podle jeho názoru patřej k plotně, tak už by bylo na místě z toho nějaký závěry vyvodit. Ale i kdyby vedl jen ty řeči, tak mi to přijde nepřípustný - asi tak, jako by hlásal, že třeba černoši nemají na studia hlavu a ať se vrátěj do buše. (A to stejný, kdyby baba takto brojila proti chlapům).

Druhá věc je, že ta politická korektnost se občas dovádí ad absurdum, za určitou hranicí to už je fraška. A v žádným případě by se mi nelíbilo žádný neodůvodněný zvýhodňování ani žen, ani mužů (u žen kvóty, u mužů třeba to, co říkal Zetko o lepším placení jen z titulu, že jsou to chlapi).

Prostě na férovku podle toho, co kdo (jako jedinec) fakt umíme a předvedem. (Tj. když budu ženská a budu blbá, tak není dobrý, aby mě někdo šanoval jen proto, že jsem ženská, ale když budu chytrá a schopná, tak je nemyslitelný, aby mě ze stejnýho důvodu srážel. A u chlapů to samý).

Myslím, že tohle je maximálně spravedlivej návrh, a že takto by si nemohl nikdo stěžovat, že se mu děje příkoří (jasně že je to ideál, ale takhle nějak si to představuju).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.