| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tino,

děkuji, od Tebe jako od někoho, kdo de fakto žije v praxi můj ideál, to obzvlášť ráda slyším. ~x~

V době za svobodna a bezdětna, když člověk skočil rovnýma nohama z chudého studentského života najednou do práce, tak měl najednou o hodně víc peněz, než byl zvyklej, a trvalo nám několik let, než jsme se s tím naučili zacházet.

Já jsem si třeba kupovala hodně různejch časopisů, krátila jsem si tím cestu do práce.

Časem jsem pak zjistila, že je to všecko na jedno brdo a že to vlastně nepotřebuju (a že to není žádná oběť, protože mě to už prostě přestalo bavit).

A další věc (což mi nedávno potvrdila kamarádka, která to měla dost podobně) - pokud je člověk zvyklej na málo a najednou se mu skokem zvýšej příjmy, tak je podle mě blbost okamžitě začít žít tak, že to na tý vyšší úrovni mám na doraz. Pokud by hypoteticky člověk byl zvyklej vyjít s 15 tisícema a pak by dostal super místo a najednou by měl třeba desetkrát tolik, tak podle mě největší volovinu, kterou by mohl udělat, by bylo okamžitě zvednout všecky náklady tak, aby se do těch 150 jen taktak vešel. Protože pak se stane to, o čem mluví Monty - že se mu pak sakra bude zajídat, když bude muset "klesnout" dejme tomu na 40, ale přitom těch 40 je pořád skoro třikrát tolik, než měl původně, tedy oproti těm původním 15 je to dost znatelný polepšení.

Myslím si, že nejlepší je v takový situaci si nasadit laťku O TROCHU výš, než jsem ji měla původně - já to budu pořád vnímat jako zlepšení (přičemž bych samozřejmě jako zlepšení vnímala i to "na doraz", ale takhle to k pozitivnímu pocitu stačí a nemyslím, že kdybych žila na doraz, tak bych byla 10x spokojenější). A zároveň mi to umožní vytvářet rezervy, za který si pak budu moct bez rozpaků a s potěšením "dopřát" splnění nějakýho snu a budu v klidu, že mě nerozhodí žádnej nenadálej výdaj, a pokud někdy "spadnu" zase o něco dolů, tak to ani nepocítím).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.