| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

withep, nevím přesně, na co se ptáš, učitelky asi budou odpovídat až odpoledne, můžu za sebe jako matku -
- hlavní věc je, že je to o lidech - jako vždy a všechno.

Potkali jsme už ve školce ředitelku, která neměla ani tušení, pořád mě honila pro nějaké papíry, naproti tomu právě tam jsme měli úžasnou učitelku, která chodila na školení a semináře a hlavně ze svého srdce dokázala s Riškou pracovat, zapojit a mi dávala tipy, co mám číst, dodnes na ni vzpomínáme a stýská se nám, oběma :)

Ve škole jsme narazili na lidi, kteří ponětí měli, ale byli tak arogantní a povýšení, že s nimi nebylo možno vyjít. Jejich představa o postižení, ačkoliv erudovaná, podložená vzděláním a praxí, byla taková, že dítě se srovná vývojem a drilem tak, aby bylo schopno se integrovat do běžné třídy, kam bude ve třetí (4-5) třídě přesunuto a zapadne bez potíží nebo je to "případ", který k nim nepatří. Namísto jejich podílu na tom vývoji jsi ty byla za tu matku s růžovámi brýlemi, tvé požadavky a očekávání naprosto nemístné, obtěžující, nulová ochota, vstřícnost. TO tě zadupává natolik, že v jedné fázi nakonec pochybuješ i o svém vlastním duševním zdraví..

A naopak v nynější škole jsme mezi lidmi, kteří se postaví na hlavu, aby to fungovalo - a funguje to. Ano, při první schůzce mi učitelka přiznala, že takové dítě nikdy neviděla. Už v té chvíli měla pročtené jeho papíry a za sebou rozhovor s výchovnou poradkyní plus příslib školení, které prošla ještě před nástupem Ríši do jejich školy. Na počátku jsme se neznaly a nyní chápu, že se nechtěla nechat ovlivňovat mými poznámkami, přesto jsem počáteční uzavřenost nesla těžce. Ale po 2-3 měsících, kdy už do toho pronikla, Rišku poznala a prošla pár školeními, si navzájem vyměňujeme poznatky, knihy nebo internetové odkazy.

K tomu ještě nutno připomenout, že všechna ta teorie nestačí. Je potřeba mít velké srdce, ochotu a chuť, dítě poznat a pracovat s ním, s konkrétním človíčkem. Každé je jiné a o každém bychom (matky) dokázaly napsat knihu :) - která by se mohla lišit od předkládaných teorií.

Je to hrozně těžké a nikdy nevíš, na koho narazíš.
Jako problém vidím volnočasové aktivity a nekonečné boje s úřady. Je toho hodně, tak je fajn, když aspoň v jedné oblasti má člověk klid :)

Ještě chci podotknout - pro ostatní maminky - ty děti tráví ve škole půl dne, svěřujeme je cizím lidem; pokud si nejsme jisté, že tam bude v dobrých rukou, je to pro nás nesmírně vyčerpávající - vyplatí se hledat a pak spolupracovat! Taky se bojím, že jsem to teď zakřikla, nebo jaké změny časem nastanou, ale už vím, že takoví lidé existují a že právě je Riška potřebuje kolem sebe.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.