| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Prosím, netušíte někdo, jak to je se zaměstnáním, pokud odmítnu peněžitou pomoc v mateřství? Chtěla bych pracovat do porodu, na mateřskou nenastoupit, vzít si běžnou dovolenou a peněžitou pomoc v mateřství nečerpat. Našla jsem, že nemůžu pracovat v šestinedělí, ale jen pokud na mateřskou nastoupím. Mateřská se dá ukončit předčasně, ale nejdřív po 14ti týdnech. Pokud mateřskou odmítnu a peníze od státu nečerpám, tak zaměstnaná být můžu celou dobu. Je to opravdu tak? Smím v šestinedělí pracovat nebo ne? Pokud ne, tak se to řeší nemocenskou, OČR na miminko nebo jak? Šest týdnů běžné dovolené totiž prostě nemám.

Dál jsem našla, že pokud není nárok na mateřskou, můžu začít brát od porodu rovnou rodičák (u kterého se smí pracovat). Já nárok na mateřskou mám, jen ji nechci a státu ji přenechám. Můžu i tak brát od porodu rovnou ten rodičák nebo mi nárok na něj zaniká? A zaniká napořád nebo jen do konce nároku na mateřskou?

Mimochodem, než tu vznikne morálně etické téma o krkavčích matkách, tak budu mít dítě u sebe, jen místo sezení u Rodiny budu dělat práci.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.