| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Popíšu jednu svou zkušenost, třeba si z toho něco přebereš. Byla jsem s dětmi u psycholožky, není asi teď podstatné detailně psát proč a okolnosti u nás, ale šlo o porozvodovou situaci.

Na doporučení jsem byla u hodně zkušené psycholožky. Bylo to hlavně kvůli synovi, chtěla abych přišla samozřejmě s ním, a aby byla i mladší sestra, aby ho viděla i v interakci se sourozencem. Nejdřív, poprvé jsem za ní byla sama, a pak jsme tam byli všichni společně. Vlastně si povídala sice hlavně se mnou, sem tam se něco běžného zeptala dětí. Spíš mi přišlo právě aby mohla pozorovat, a aby se děti neostýchaly.

Bylo to asi půl hodiny, a pak mi dokázala velmi výstižně a trefně popsat synovu povahu, to jsem tedy přiznám se hleděla, jak "málo" stačilo a jak přesně se dokázala trefit. A to tam syn skoro nic neřekl. Takže jo, myslím že kdo tomu fakt rozumí, dokáže poznat hodně.

Nejsem tedy psycholog, ale myslím že to právě není o tom nějak "vyšetřit" nebo "zkoumat" to dítě, ale pozorovat a vidět reakce všech pospolu, celé rodiny, jejich vzájemné interakce apod. Z toho se asi pozná opravdu hodně.

Samozřejmě pokud je potřeba řešit nějaký hlubší problém, předpokládám že další krok je i nějaké podrobnější vyšetření dítěte. Psycholožka která nechce mluvit se samotným dítětem jaksi vůbec, z principu, asi by mne to dost zarazilo.
Nicméně vidět a mít možnost pozorovat celou rodinnou "skupinu" je myslím nutná součást, a nedivila bych se že se tím začíná.

Na druhou stranu, jako v každém oboru, existují dobří i špatní psychologové, těžko tu poznáme do které kategori patří ta vaše zmíněná.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.