| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám 4 osobní zkušenosti, všechny děti jsou plně pokrevní sourozenci a každý je úplně jiný.
Za sebou toho máme docela dost - jen to, co vím :-), vím asi hodně, ale určitě ne všechno.
Něco jsem se jim snažila pomoct zachraňovat, když jim teklo do bot...a věděli, kde najdou pomoc.
U dvou mladších puberta ještě probíhá, nejmladší kluk ji má zrovna plně rozjetou...a takový to byl sladký klučík ~:-D.

Ale NIKDY nepřekročily moje hranice, naprosto přesně je respektují. Ne že by se nesnažily ja nějak nabourat, ale stačí pohled, gesto nebo pár vět... nebo fakt v kritické chvíli dost zvýšený hlas...
Prostě to tak v sobě mají, samozřejmě bych se nechtěla chlubit, že je to výchovou...protože rozhodně to nebyla výchova důsledná, aspoň ne ode mne :-).

Jenže jsem na začátku svého rodičovství byla svědkem toho, jak na naší škole některé maminky nezvládaly svoje puberťáky až tak, že ti je nerespektovali, dokonce na ně křičeli a nadávali jim a v krajním případě je i bili (ti puberťáci ty mámy). Takže jsem tehdy měla jasno - to se mi rozhodně nestane.
Myslím si dokonce, že mám respekt svých dětí...a že si mě svým způsobem váží. Aspoň se tak chovají...a je to vzájemné. A nevylučuje to ani to, že se občas chytneme a leccos si spolu vzájemně vyjasníme.
A pokud se chovají určitým způsobem zodpovědně a jsou spolehliví a vstřícní atd, mají určité přirozené bonusy...

Pokud by na mě někdo z nich jen sáhnul ve snaze mě nějak fyzicky napadnout, určitě by nevyhrál, ale nikdy se to nestalo.
Vůbec ale vůbec si to neumím představit. To občas já jsem je pronásledovala s vařečkou :-) - možná trochu s nadsázkou a lehkým humorem...ale když jsem je chytila ~k~...

Jinak opět mohu doporučit Lemanovu knihu http://www.navrat.cz/do-patku-bude-vase-dospivajici-dite-jine-kevin-leman/d-70504/
Zjistila jsem, že to tak nějak všechno děláme přirozeně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.