| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lassie, však to tak píšu - já nevím, zda bych to uměla....a jestli bych to uměla "líp", než Rišulka, to dokonce silně pochybuju, spíš si myslím, že bych to nezvládla. Ale prostě nevím, neznám tu situaci, nebyla jsem v ní.
Takže mám respekt a ten příspěvek nebyl o kritice...spíš zamyšlení.

Byla jsem ale zase v jiných, taky dlouhodobě nevyhovujících situacích. Myslím, že je to hlavně o tom, že je to dlouhodobý zápřah, jakoby nekonečný a možná se člověku i zdá, že je bez východiska.
A vím, že jsem se často snažila nacpat situace a lidi tam, kde MNĚ to připadalo nejlepší, jenže ty limity tam prostě byly - měli je jak lidi, tak i situace. Bylo to vyčerpávající pro všechny...a dlouhodobě neudržitelné.
Neznamená to, že by měla chybět snaha...je spíš asi dobrý vědět, co a jak měnit a co přijmout, tohle je podle mne a i pro mne (a jak pozoruju okolí, i pro druhé) velmi těžké.

Když někomu něco chybí fyzicky, okolí svým způsobem pochopí, že pokud to není - neexistuje, nemůže to ten člověk požívat tak, jak to používají ti, co to mají.
Pokud něco chybí nebo přebývá v mozku a člověk vlastně vypadá "normálně", je těžké si uvědomit, že ten člověk má taky něco jinak...a že má taky svoje hranice, přes které se v dané chvíli nedostane...ale může se dostat třebas bez síly za týden, za měsíc.

S tatínkem nevím, neznám ho, je o něm zmíněno v jedné větě. Ale pokud se stará a taky pečuje (byť po svém), je dobře, že dokáže synka přijmout, myslím - musí to být určitá úleva i pro dítě.
Spousta otců před problémy zdrhne úplně.

Prostě každý se snaží, jak umí...
A zachraňovat člověk beztak musí nejdřív sebe...ta poučka s dýchacími přístroji v letadle je stále platná...zrovna předevčírem jsem ji slyšela od své dr. :-) na mou adresu :-). Přitom ji znám velmi dobře...ale ten nadhled :-).


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.