| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jsem s ditetem na chalupe svych predku, dite ma sadru po uraze, nemuzeme skoro nic, tak premyslim, ze bych konecne vyresila zakramarenou pudu.

Na pude se za poslednich 100 let nahromadilo nasledujici:
- zbyly nabytek z ruznych bytu cele siroke rodiny, neco je na vyhozeni, ale jsou tam pekne kousky z 30. let, zachovale....ale taky napr jakasi rozebrana kuchyne vcetne drezu
- obleceni z ruznych obdobi - v krabicich
- vybaveni z ruznych domacnosti, neco by se jeste dalo pouzit, neco je krasne retro ze 70. let, neco na vyhozeni - v krabicich
- kusy prken, lati, okapu, trubek, tyci a podobnych veci, ktere muj otec nedovoli odnest (je tu s nami)
- stare periny
- krabice, ke kterym se nemuzu dostat a nevim presne, co v nich je, asi stare doklady, skolni sesity vsech deti z rodiny apod. - taky asi hracky, ktere ted uz jsou hodne retro.

Vse je tam poskladane jedno pres druhe, hlavne, aby se tam toho jeste hodne veslo.....neda se k tomu ani dobre dostat. Na pude je strasne prachu a spiny. V zime, kdy sem nejezdime, tam lezou kocky, takze jsou na vsem stara kocici hovinka.

Pred nekolika lety, kdyz jsem tu byla s tehdy malickym ditetem na prazdninach, jsem se do toho pustila, odvazela jsem veci do velkoobjemoveho kontejneru na karce, ale po velike namaze to byla jen kapka v mori. Navic kontejner je asi 300 metru od nas, tedy celkem daleko, a jakmile obec necha pristavit prazdny, tak se do dvou dnu naplni tak, ze preteka.....pak tam zase 2 tydny stoji nacpany a neda se do nej nic pridat.
Navic na pudu vedou uzke strme schody a kdyz neco nesu dolu, tak mi hrozi, ze spadnu a potlucu se.
Puda je dost velka - je v podstate nad 6ti mistnostmi.

Jasne, ze by bylo nejjednodussi nechat pristavit vlastni kontejner a nechat to vyhazet a odvezt a pudu kompletne vyklidit a vycistit, ale jednak otec to nedovoli udelat bez prebirani a jednak si myslim, ze tam mohou byt veci, ktere maji cenu, treba nektery ten nabytek nebo cibulakovy servis, ktery tam urcite je, nebo retrolustry apod. A nerada bych prisla o sve stare skolni sesity.

Spis mne zajima "metodika" - co vybrat napred, treba napred nabytek sverit k prodeji nejakemu obchodnikovi se starym nabytkem, potom vyhodit vsechny periny.....proste nevim, odkud zacit. Minule jsem z toho mela akorat depku, kdyz jsem dva dny plnila od rana do vecera obecni kontejner a ubytek na pude ani nebyl viditelny. Nebo jestli to napred na povrchu vyluxovat prumyslovym luxem, ktery mam.

Velice uvitam rady nekoho, kdo to sam zvladl.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.