| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zvládla jsem, protože jsem musela (za 5 dnů přijedou zateplovat barák a půda musí být naprosto prázdná) a protože jsem tam neměla nikoho ze starších členů rodiny, kteří by něco k smrti bránili.

Najala jsem si 2 brigádníky a objednala velkoobjemový kontejner, který jsem přistavila pod okno (tj. nenosila jsem věci po schodech, ale vyhazovala z okna).
Vše, co bylo ze dřeva (staré latě, starý nábytek) - předáno sousedovi s motorovkou, aby si rozřezal a vzal na spálení.
Kov na hromadu kovu, odvezeno pak do sběrného dvora.

Brala jsem jednu věc po druhé a vyhazovala. Aby se mi to do kontejneru vešla, třídila jsem papír, sklo - to šlo do tříděného odpadu. ¨

K tomu, co se vyhazovalo, jsem si zavolala ještě chlápky, co jezdí po vesnicích a vykupují staré věci - ti si to prolezli, něco z toho ještě vytahali a dostala jsem za to asi 1500 Kč (byl příspěvek na brigádníky).

Ostatní členové rodiny měli možnost přijít předtím a vzít si (tj. fyzicky odvézt, ne že by dávali pokyn, že toto se musí nechat u mě) co chtějí. Pokud toho nevyužili, nemají nárok si stěžovat, že něco bylo vyhozeno.

Nechávala jsem jen

a) staré fotky a dokumenty - 1 kufr
b) "hodnotné" staré oblečení (ne na nošení, ale takové to už skoro muzejní, bylo-li v dobrém stavu) - 1 prádelní koš
c) 2 staré skříně (nejlepší)
d) několik starých obrazů (i když pravděpodobně cenu nemají)
e) dvě krabice se "starým" porcelánem¨
f) staré knihy (do vydání 1945), novější jen, pokud byly čitelné i dneska (klasické pohádky atd.)

Všechno ostatní bez milosti letělo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.