| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Valkýro, když mně přijde, že dříve to bylo ale spojené jednak s tím, že ženy doma měly výrazně víc práce - bez robotu jsme makaly doma všechny ženy - umýt ovoce, zeleninu, očistit, vypeckovat, nakrájet, nacpat do sklenic... všechny jsme doma měly co dělat - když vidím dnešní děti, jak se povalují u mobilů... my jsme na to vlastně ani neměli čas když bych pominula, že jsme většinu dne trávili venku. Mamka v neděli ráno vstávala v 6 nebo nejpozději v 7 hodin, aby mohla prát (samozřejmě automatu jsme neměli), máchat a ždímat, věšet... Byla ráda když měla v 11 hodin hotovo. Potom rychle uvařit oběd - je fakt, že jen co nám klaplo 10 let, tak už jsme vařívaly nedělní obědy my se ségrou. Upéct nebo obstarat něco k odpolední kávě. Byla ráda když si mohla v neděli sednout k filmu pro pamětníky s kávou na pár minut, a potom ještě žehlila až do večerních hodin. Přes týden denně vařila na druhý den pro sebe a tátu, zalévala, zašívala... Přiznávám, že já bych se z takového záhulu podělala. Táta se staral výhradně jen o auto a zahradu, stromy - takže sezónní práce - v zimě měl "havaj" - máma nikoliv.
Dnes jsou pánové v práci výrazně déle, málokterý končí ve 14:00 hod. ~d~ Ten můj přijde domů, nají se (večeře, snídaně si u nás téměř pravidelně každý dělá sám) a jde znovu pracovat do práce. Často jdu já spát a on ještě pracuje. Jelikož je hlavním živitelem naší rodiny, tak je na mně, abych se starala o zahrádku, trávu, kytičky, domácnost... ale mě to tedy baví a jsem ráda, že můžu být venku. Oceňuji víc a víc, že můj muž občas uvaří pro nás všechny, že je schopný po sobě po vaření uklidit, zapnout myčku... že když to nejde jinak, tak funguje i kolem dětí... Nicméně je taky pravda, že u nás domácnost uklízí z velké části děti - já dělám jen občas, aby to bylo opravdu důsledně a peču, vařím...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.