| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Evelyn,

teď jsi na to asi kápla.

jet sami na drahou zahraniční dovolenou a děti nechat v paneláku na sídlišti s babičkou je pro mě sci-fi

Ona je asi otázka, co si kdo představí pod tou dovolenou a necháním dětí u babičky....

Když vezmu naše děti, bydlíme na malém městě ve velkém domě, ale třeba ani jednoho z nás nebere kultura. Takže když jsou děti u babičky v Praze, užívají si v tomto směru, když je babička vezme na "chalupu", mají kromě skvělých sousedů, kteří s babičkou a dědou kamarádí a našim holkám neustále podstrojují ještě k dispozici vnitřní bazén s přístupem i z venku, takže bez ohledu na počasí mohou trávit ve vodě dlouhé hodiny....
My tedy v tu dobu nejezdíme na drahé dovolené, ale jak jsem psala, jeli jsme do Británie a za 5 dnů ji celou projeli, což znamenalo fakt pořád jen jet...sem tam vystoupit, projít letecké muzeum ("kupodivu" mé čtyři dcery tento můj zájem jaksi nesdílí ~l~), o stovky kilometrů jinde další, podívat se na Enigmu a zase další kilometry dál....nás to tak baví (bavilo), pro ně by to bylo drastické....

Já jako dítě z velkoměsta zase milovala ty prázdniny u babičky na malém městě, byť v bytovce, protože nejdřív v tom byl pes, pak volnost kamkoliv jít sama a nemuset se ptát, protože všechno bylo blízko a hlavně tam byl les....já bych tam byla pořád, holejšovské lesy se mi vryly do paměti jako Kájovi Maříkovi ty brdské....nebylo nutné zrovna jít na houby (borůvky jsem neměla ráda), mně stačilo v nich prostě být...s babičkou nebo i bez ní....nevím, jestli by mi vadilo, kdyby v tu dobu, kdy já byla tam, naši někam odjeli, jak jsem psala, nevím, co v tu dobu dělali, neptala jsem se a já doma nebyla celé prázdniny, takže prostoru měli dost...Německo, kam jsme jezdili opakovaně, by mě asi mrzelo, ale až po tom, co jsem ho poznala, kdyby tam jeli beze mě a já to tam neznala, tak by mi to nevadilo, já milovala to jedno konkrétní místo, na které bych jela kdykoliv s kýmkoliv....kdyby jeli do Bulharska, tak naopak, tam by mi to vadilo poprvé, že to tam ještě neznám, ale po druhé už ne, protože se mi tam až tak nelíbilo...

A kamarádka mojí dcery už druhý rok při volbě "dovolená s rodiči a sestrami u moře" a "tábor" volí tábor. Ne že by měla něco proti rodičům a dovolené s nimi, ale, ale ten tábor je pro ni v tuhle chvíli víc...

Takže ta drahá zahraniční dovolená prostě nemusí být pro to dítě zrovna ta nejlákavější volba.

Já vím, že jsou děti, které budou klidně celé léto doma, jen když budou s rodiči, tam naprosto chápu, že člověk dítě nenechává nikde déle, než je třeba nutné. Ale když dítě na rodičích tak závislé není, je mu celkem jedno, s kým je, a rozhodující jsou pro něj spíš ty ostatní skutečnosti (kam se jede a co se tam bude dělat), pak mi situace dítě u babičky nebo na táboře a rodiče u moře nebo v horách nepřijde nijak nepředstavitelná a odsouzeníhodná ~d~.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.