| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

K tvému dotazu na pravidelné hraní na nástroj:

- má dcera (teda je zatím studentka, ale rozhodně se neplánuje hudbou živit) hraje na klavír, stále i na ZUŠ, učí se na varhany. Už dávno cvičí zcela dobrovolně a jako dítě jsem ji teda popostrkovala, většinou před předehrávkami, protože když neuměla, byla děsně vystresovaná. Nikdy ale nechtěla klavíru nechat. Já sama hraju na kytaru nebo na klavír jednou za měsíc, ale hraju. Obě chodíme na sborový zpěv. Starší hrála jako dítě na flétnu, nechala toho, ale později různě zpívala, zpěv miluje a je za flétnu celkem vděčná (kvůli orientaci v notách).

- má nejlepší kamarádka má manžela amatérského hudebníka, na kytaru hraje a zpívá doma pravidelně, chodí taky do sboru. Živí se zcela jinak. Jedna z jejich dcer taky hraje často (nikdy nechodila do ZUŠ), teď dostala elektrickou kytaru.

- ve farnosti máme cca 4 lidi schopné hrát na varhany. Ani jeden z nich hudbu nevystudoval a ani jeden se jí neživí. Jsou z různých rodin :-) Dále tam je několik lidí hrajících na kytaru, jedna paní na příčnou flétnu (učí na VŠ něco zcela jiného, konzervatoř nestudovala), jeden z varhaníků hraje na housle, druhý na basu a harmoniku (ale ten se teda hudbě věnuje i výdělečně, ačkoliv ho primárně rozhodně neživí).... Když jsem to tak počítala, tak asi třetina rodin ve farnosti má někoho, kdo na nějaký nástroj běžně hraje, ač konzervatoř nestudoval a živí se jinými věcmi. A to neuvažuji ty, co chodí jen na sborový zpěv.

- v domě (což je možná průměrnější vzorek) se ze šesti partají pravidelně ozývá aktivně provozovaná hudba ze dvou - od nás a od sousedů, kde hraje tatínek na bicí (hudbou se neživí); + z jedné rodiny chodí už dospělá dcera na hodiny zpěvu a doma zpívá.

Tak nevím. Mně to domácí muzicírování připadá naprosto běžné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.