| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Renko, mám podobnou zkušenost. Párkrát jsem navštívila psychologa. Kvůli svým problémům. Je příjemné a ulevující se někomu svěřit, vypovídat se, ten druhý ti poskytne náhled toho neuzaujatého, což je velmi důležité a hodně to pomáhá. Dál je ale jen a jen na tom člověku, zda se rozhodne svůj problém nějak řešit, nebo ne. žádný odborník nikoho nedonutí udělat nějakou změnu, když ten člověk sám nebude chtít. A to se bavíme o dospělých lidech. Jak přimět dítě, aby se chovalo žádoucím způsobem, to by mě taky zajímalo. Každý, kdo má výbušnější povahu (včetně mě), chápe, jak strašně těžké je se v určitých situacích umět ovládnout, zachovat dekorum. Je to o velké sebekázni a disciplíně a je to boj pro dospělého, natož pro dítě. Není jiné cesty, než být dítěti sami vzorem, naučit se ovládat a ono z toho "vyroste", pokud my sami se nenecháme jeho výlevy strhnout. Ze vzteklouna nikdy flegmatik nebude, ale dá se naučit chování korigovat. Ale určitě to nebude během pár týdnů domluv u psychologa. Syn je taky výbušný od malička, ale v posledních dvou letech nastal výrazný posun k lepšímu. Musel k tomu ale dospět.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.