| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mandelinko,

já myslím, že Ti částečně rozumím.

Chápu, že žít s někým je sice super, ale znamená to i určitá omezení, která se mohou stát dost velkým břemenem, když přínos z toho, co "za to" (blbě řečeno, ale nic lepšího mě nenapadá) člověk dostává zpátky, je menší než opruz z těch omezení.

Chápu i to, že jsou lidi, kteří jsou schopni žít sami, nemusí za každou cenu mít někoho vedle sebe a razí heslo "raději sám, než ve špatné společnosti". Tohle se lidem, kteří jsou založením "pároví" a jsou schopni žít i s někým, s kým to trvale skřípe na víc frontách, jen aby nebyli sami, asi velmi těžko chápe - že lze žít sám a být autenticky spokojený, aniž by si to člověk nalhával (já jsem to přesně takto měla na začátku VŠ).

Ale to s tím "panem Pravým" taky není úplně od věci. Někdo nemá to štěstí, aby někoho takovýho potkal za celej svůj život (a v takovým případě bych byla radši sama, než se nechat omezovat "panem Nepravým", byť by to byl jinak super chlap). Ale pokud se to povede, tak je to zase docela jinej level (představ si třeba, že by - hypoteticky - s tím dotyčným bylo možný takový souznění, jako máš se zbytkem rodiny dohromady - to by přece muselo být něco, co by se Ti zamlouvalo).

Ale naprosto chápu, že nechceš jít do žádnýho kompromisu, protože by Tě o víc připravil, než by Ti dal - kdybys byla člověk s vysokou potřebou párový společnosti, tak by už sama ta společnost byla silný závaží na straně vah "co by mi to dalo", ale pokud máš ráda svobodu a nezávislost, tak ta společnost až zas taková hodnota není, aby to stálo za to, co bys do toho musela investovat Ty.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.