| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mně to začalo být nápadné ve chvíli, kdy se tam mateřství označilo za ÚZUS.

Celý ten článek mě dost nadzdvihl.
Nechce se mi k tomu vyjadřovat, neb by to bylo moc obsáhlé :-)
Kopíruji koment z FB:

"Je to reklama (nebo propaganda - jak chcete) na kdysi komunistický systém, který by Marxová - Engelsová ráda zavedla (a nejen ona) - je ekonomicky výhodné, když matka začne makat co nejdřív po porodu a pro výchovu neremcajících ovcí je fajn kolektivní výchova od co nejranějšího věku. Proto je třeba udeřit na strunu ŽENA, která "má právo na seberealizaci a štěstí" a potlačit to, co bylo dávno dokázáno (tedy to není úzus, jak uvádí článek, nýbrž biologická a psychologická přirozenost) - tedy strunu MATKA.
Jako by mateřství nebylo nic pěkného a ty, které jsou matkami rády by se měly stydět, že se flákají doma...
Takže opět posuneme normu a ženy, které chtějí být matkami a nelitují toho, vyčleníme, popř. sociálně znevýhodníme a adorovány budou ty "statečné", které si přiznají, že matkami být nechtějí nebo nikdy být neměly.
Pokud žena nechce mít dítě, je to její rozhodnutí a je to v pořádku.
Pokud mateřství lituje, je třeba s ní pracovat, protože to v pořádku není - a to, že si to přizná, je jen první krok k něčemu pozitivnímu (jako u alkoholiků - alkoholik, když se rozhodne léčit, tak mu též nestačí jen nahlas přiznat "Jsem alkoholik" - musí s tím pracovat dál. Matka, která přizná, že lituje toho, že je matka, je také jen na začátku cesty - a pokud s tím nehodlá nic dělat, nechápu důvod článku...)



A odpověď na anketu za sebe:
Nelituji a šla bych do toho znovu, přestože má situace není lehká a standardní...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.