| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Myslím si, že tu to kapesné moc zbytečně řešíte. Když jsem byla já malá, tak jsem nedostávala žádné. Rodiče mi vše kupovali. Ráno mi nechali na stole nějaké drobné, pokud měli. Potom jsem dostávala peníze za vysvědčení a od babiček k Vánocům a narozeninám. Také jsem to jen hromadila a měla jsem v šuplíku snad 10 tisíc Kč. Kamarádce rodiče dali třeba 1 000 Kč, ale co z toho měla? Měla si z toho zaplatit měsíční jízdenku na bus/tramvaj a v zimě si koupit nový kabát apod. Tento způsob dávání kapesného nechápu. Dát dítěti kapesné, aby si za to kupovalo věci, které potřebuje a měli by je zajišťovat rodiče.
Vůbec není pravda, že kdo nedostává kapesné, tak se nenaučí hospodařit. Já hospodařím velmi dobře. Jde spíše o to, jaký je kdo typ, jestli spořivý či rozhazovačný. Těch pár korun nebo stovek kapesného na tom nic nezmění. To si jen rodiče myslí, že tím děti nějak vychovávají k přístupu k penězům. Ale není to tak. Až děti začnou vydělávat, tak samy vidí, kolik stojí nájem bytu či energie, kolik stojí jídlo. Je blbost si myslet, že pokud dítěti nebudu dávat týdně 20 nebo 40 korun, tak bude mít problémy, nabere si řadu půjček a skončí v exekuci.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.