| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, děkuju za reakce.
Babička by tři děti zvládla, určitě by to pro ni ale bylo namáhavější než jedno, to je pravda, a je třeba to s ní probrat.

Po práci dělat školu - to by se mi nechtělo, škola by se dělala v těch zbývajících dnech v týdnu.

Další výhoda je, že manžel má flexibilní zaměstnání z domu, čili je při ruce, když já (nebo babička) potřebujeme. Celý náš provoz je tedy poměrně dost pružný, i já mám možnost home office.

Jeden z mých dalších argumentů pro je ten, že mám rodiče na druhé straně republiky a nyní na MD si užívám toho, že jeden týden v měsíci jsem u nich. Takže se samozřejmě nelíbí ta ztráta svobody spojená se školní docházkou, ozvlášť když si to s prací pošéfuju.

Uznávám argument, že pokud by měly nastupovat do třetí třídy s výraznějším náskokem, bylo by to pro ně asi horší než nastupovat do první třídy s mírným náskokem.

Domškoláci v okolí - částečně je to z důvodů pragmatických (vícedětná rodina s maminkou na MD, vyhnou se otravné logistice), částečně idealistických (domácí vzdělávání je kvalitnější a efektivnější). Škola nijak strašná není, ani nijak báječná, spíš takový průměr.

Je pravda, že děti v prvních ročnících končí školu brzy, ale pokud by pak chtěly třeba ještě nějaký kroužek pkus úkoly, tak jim na volné hraní s kamarády a volný domácí pobyt zbyde dost málo času ... a to mi přijde škoda, obzvlášť když už hodně těch dovedností z 1.třídy mají.

Já s nima ráda něco rozebírám, prohlížíme atlas, studujem něco na netu, brnkáme na kytaru atd., ale uznávám, že by se z toho mohla stát jen zatěžující povinnost.

Možná se k tomu postavím tak, že uvidíme jak ta škola bude probíhat a pokud to shledám jako nevyhovující, vezmu si je do DŠ ...?
Ještě jednou dík za potřehy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.