| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lara Bradyová v rozhovoru pro Deník

Kdy jste se dozvěděli o možnosti, že by Váš otec získal vyznamenání?

Oficiálně nám nikdo nic neřekl. Ale na konci minulého týdne nás kancelář kontaktovala kvůli organizaci protokolu a řekli, že se to (udělení vyznamenání) asi stane. Mluvili jsme o časech, kolik lidí si může otec pozvat a podobně.

Kontaktoval vás od té doby někdo z Hradu?

O tom, jaká je situace teď, nic nevíme. V tuto chvíli pořád doufáme, že bude otec vyznamenán. Bylo by velké zklamání, kdyby ne.

Spojitost dnešní události s tím, že ministr kultury Daniel Herman přijal Dalajlámu, se nabízí

Samozřejmě. Takové vyznamenání si můj otec ale zaslouží a na tom se přece nemůže nic změnit během týdne kvůli politice. Je pro mě neuvěřitelné, že by mohlo mít politikaření vliv na takové rozhodnutí. Ale jsme hrdí na ministra Hermana a další, kteří se s Dalajlámou sešli. Je to úžasná osobnost. A takové setkání by nemělo mít politickou dohru. I Dalajláma o sobě přece říká, že není politik.

Co to pro Vašeho otce znamená?

Završení. Už je to starší člověk. Získal vyznamenání v mnoha zemích, například nejvyšší civilního vyznamenání v Kanadě. Je skvělé, že to všechno získal a je to zasloužené. Doufal ovšem, že podobnou poctu získá i v Česku. Doma.
Sice už tu dlouho nežije, ale rádi sem jezdíme, máme tu rodinu. Já jsem měla v České republice svatbu, máme tu kořeny. Doufala jsem, že vyznamenání dostane, dokud je ještě na živu. Pořád doufáme, že se to stane, pokud ne, budeme zklamaní.

Otec přežil válku a holokaust, ale pomáhal emigrantům a uprchlíkům. Hned po revoluci pomohl Lidovým novinám získat stroje, aby mohly vycházet. Po celém světě si ho váží a byla by škoda, kdyby Česká republika nerespektovala svoji historii a nevážila si svých lidí.
Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/hrad-nakonec-neudeli-vyznamenani-stryci-ministra-hermana-20161021.html

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.